Регистрация Забравена парола

home home   Мобилна версия

Дарение

16.08.2016 - Правни казуси - 1 Отговори     (0)

Здравейте, въпроса ми е, има ли право съпруга ми след брака да дарява къщата със бившата си съпруга на децата им? Без мое знание.

									Pepa

Pepa

Отговори (1)   

											адв. Симеонова

адв. Симеонова

16.08.2016

Отговор: Здравейте, Пепи!

Съпругът Ви има право да прехвърли всичко, което е само негово, без Ваше съгласие, с изключение на имота, в който живеете, ако е единствено за двама Ви - т. нар. "семейно жилище"- чл.26 от Семейния кодекс (Действията на разпореждане със семейното жилище - лична собственост на единия съпруг, се извършват със съгласието на другия, ако двамата съпрузи нямат друго жилище - обща собственост или лична собственост на всеки един от тях. Когато липсва съгласие, разпореждането се извършва с разрешение на районния съдия, ако се установи, че не е във вреда на ненавършилите пълнолетие деца и на семейството.)

Ако Вие, той или двамата заедно имате друго жилище, това ограничение не важи и той може да извършва всякакви действия с личното си имущество (ако е придобито преди Вашия брак, то е негово лично).

Ако жилището е единствено, нотариусът изисква Вашето съгласие, за да изповяда сделката.

С поздрав: адв. Симеонова
гр. София, бул."Васил Левски" 72
0884 94 52 56 или 0898 20 60 91
имейл: advokatsimeonova@yahoo.com



За повече информация: http://exlege.bg | За контакти

Популярни въпроси - Правни казуси

Виж всички въпроси

Отлагане на дело Здравейте, Има ли лимит на това, колко пъти може да се отложи едно дело? В случая става въпрос за многократно отлагано дело, защото един от двамата... Последен отговор - 3.10.2021 от адв.Галина Чанкова

3 Отговори

пропуснат срок за узаконяване на лозе по параграф Родителите ми са пропуснали срока за подаване на молба към общината за узаконяване на лозето раздаванаи по параграф. В момента лозето е възтановено на... Последен отговор - 10.10.2021 от адв.Галина Чанкова

2 Отговори

сутерен със статут кафе-търговски обект Здравейте, притежаваме имот, на ниво -1, сутерен, без никакви прозорци, с отделен външен вход. По нотариален акт имотът е Кафе, търговски обект. Така или... Последен отговор - 12.10.2021 от Адвокат Николина Митова

1 Отговори

Образуване на нов УПИ Здравейте!Собственик съм на дял от УПИ,като моят дял е 994 кв.м а другият е500кв.м Лицето на моят дял е 4 м.Имам нотариално заверено споразумение за ползване... Последен отговор - 10.10.2021 от адв.Галина Чанкова

1 Отговори

пропуснат срок за узакаоняване на имот-лозе Пропуснали сме срока за модаване на молба за узаконяване на лозе по параграф 4. Лозето е възтановено на други хора. Имаме къщичка в мястото. Имахме... Последен отговор - от

0 Отговори
Виж всички въпроси

Задай въпрос!

Колебаете се дали да закупите имот в даден район? Искате да научите каква е реалната стойност на вашия дом? Получете съвет от тези, които знаят! Ceb.bg дава възможност на потребителите да задават въпроси относно покупка, продажба, наем, стопанисване, управление, ремонт и всичко останало около имотите. Питайте и ще получите отговор от експертите в бранша!

Задай въпрос!

Полезни сайтове

  • bgtop.net

    Топ класацията на българските сайтове

Анкета

Имаме ли нужда от закон, който да регламентира дейността на брокерите?
Резултати Архив