Регистрация Забравена парола

home home   Мобилна версия

Фамилно име след развод

12.05.2016 - Правни казуси - 1 Отговори     (0)

С решение на съда при развод се постанови да нося брачното си фамилно име, но сега след време искам да си върна моминското такова. Какво е нужно да направя, за да си сменя документите за самоличност и в тях да е моето си моминско име, а не брачното, както е постановил съда в решението за развода?

									Галина Стойчева

Галина Стойчева

Отговори (1)   

											Адвокат Николина Митова

Адвокат Николина Митова

13.05.2016

Отговор: Приложим е редът на чл. 19, ал. 1 от Закона за гражданската регистрация, като съгласно посочената разпоредба промяната на фамилно име се допуска от съда въз основа на писмена молба на заинтересувания, когато то е осмиващо, опозоряващо или обществено неприемливо, както и в случаите, когато важни обстоятелства налагат това. В случая можете да подадете молба за промяна на фамилното Ви име предвид че важни обстоятелства налагат това. Касае се за съдебно охранително производство, поради което съветът ми е молбата да бъде съставена от адвокат, който също така да Ви представлява в съдебното производство.


За контакти

Популярни въпроси - Правни казуси

Виж всички въпроси

Наследствена земя Съсобственик съм на 3 декара наследствена земя със статут Ливада( в договора е записано кой коя част от земята може да ползва), искам да я заградя и... Последен отговор - 25.09.2018 от Адвокат Николина Митова

7 Отговори

Стари нотариални актове Здравейте! Имам къща, която от как е построена пет пъти е сменяла собственика си. Освен собствения си нотариален акт аз имам предишните два. Трябва ми... Последен отговор - 16.09.2018 от адв.Галина Чанкова

4 Отговори

Отказ от наследство Здравейте, през 1992 г. с решение на Поземлена комисия държавата възстановява имоти - земи и гори на покойния ми прадядо в провинция, починал през 70-те... Последен отговор - 17.09.2018 от адв.Галина Чанкова

2 Отговори

Помощник на ЧСИ ми взе неправомерно парите Здравейте! Поради стечения на обстоятелствата имам 3 запора от трима ЧСИ. В службата ми всеки месец ми удържат по ведомост сума (за самотен родител с... Последен отговор - 18.09.2018 от Бисер Захариев

2 Отговори

Помощник ЧСИ запорира банковата ми сметка и ми взе неправомерно парите. Упорито... Здравейте! Поради стечения на обстоятелствата имам 3 запора от трима ЧСИ. В службата ми всеки месец ми удържат по ведомост сума (за самотен родител с... Последен отговор - 18.09.2018 от адв. Симеонова

1 Отговори
Виж всички въпроси

Задай въпрос!

Колебаете се дали да закупите имот в даден район? Искате да научите каква е реалната стойност на вашия дом? Получете съвет от тези, които знаят! Ceb.bg дава възможност на потребителите да задават въпроси относно покупка, продажба, наем, стопанисване, управление, ремонт и всичко останало около имотите. Питайте и ще получите отговор от експертите в бранша!

Задай въпрос!

Полезни сайтове

  • bgtop.net

    Топ класацията на българските сайтове

Анкета

Имаме ли нужда от закон, който да регламентира дейността на брокерите?
Резултати Архив