Регистрация Забравена парола

home home   Мобилна версия

етажна собственост

02.06.2022 - Правни казуси - 2 Отговори     (0)

Искам да запитам за следния казус- собственик съм на апартамент, но не живея в него и 1 ден в годината. Собственик съм и на част от земята под блока. Съседка, която не е управител дори, заплашва, че ще ми смени ключа на входа т.к. отказвам - от тази година вече да плащам такса вход. До сега съм ги плащала , но ми писна от този тормоз със задна дата. Плащам таксите за ремонт, които забележете - събират от 3 години и нищо не е направено- сега в процес на инфлация. Задължена ли съм по Закона за етажната собственост т.к. в чл. 51, ал.2 се казва, че не се дължат. в ал.3 не се ли отнася за тези, които отсъстват само повече от 30 дни ?

									Борисова

Борисова Друго
София

Отговори (2)   

											Адвокат Николина Митова

Адвокат Николина Митова

02.06.2022

Отговор: Както обяснявате, за Вас е приложима разпоредбата на чл. 51, ал. 2 от ЗУЕС - не се заплащат разходите по ал. 1 за деца, ненавършили 6-годишна възраст, както и от собственик, ползвател и обитател, който пребивава в етажната собственост не повече от 30 дни в рамките на една календарна година.


За контакти

											адв.Галина Чанкова

адв.Галина Чанкова

05.06.2022

Отговор: Здравейте госпожо Борисова!
Вие сама сте посочила разпоредбата на чл.51, ал.2 от ЗУЕС, която се отнася за Вас.
Да, така е, след като пребивавате в жилището по -малко от 30 дни в една календарна година.
Ако, считате, че отношението на домоуправителя се е превърнало за Вас в психически тормоз, можете да изпратите писмо, адресирано едновременно до Домоуправителя и до Общото събрание на входа, в което да заявите в писмен вид,че не желаете повече да бъдете подканяни, задължавани и прочие да заплащате дължими такси вход и че в противен случай бихте завели дело за причинени Ви нематериални вреди, тъй като за Вас се отнася разпоредбата на чл.51, ал.2 от ЗУЕС.
С уважение,
адв. Галина Чанкова
София, ул. Три уши, 1
телефон за връзка: 0887 201 222



За контакти

Популярни въпроси - Правни казуси

Виж всички въпроси

придобиване на общински имот Моля ,обяснете ми какво трябва да направя ,за да придобия държавна ,а после актувана като общинска земя.Имаме построена къща 1965 година на тази земя и я... Последен отговор - 26.11.2022 от адв.Галина Чанкова

3 Отговори

Наследство Здравейте. Прочетох вашата сратия но не разбирам какво по точно значи че правото да се претендира за възстановяване на запазена част се погасява по... Последен отговор - 4.12.2022 от адв.Галина Чанкова

2 Отговори

съсобственост на УПИ с ид части Здравейте, Живея в УПИ от 2 блока с дворно място. Съсобствениците има с ид части и такива с право на строеж.Съсобствениците на ид части си правят... Последен отговор - 20.11.2022 от адв.Галина Чанкова

1 Отговори

съсобственост в ид части Доб ден, Правите ли правни консултации по съсобственост на имот в ид части ? Правите ли искови молби до граждански съд ? какъв е вашия хонорар за правна... Последен отговор - 20.11.2022 от адв.Галина Чанкова

1 Отговори

съсобственост на парцел в ид части Доб ден, Правите ли правни консултации по съсобственост на имот в ид части ? Правите ли искови молби до граждански съд ? какъв е вашия хонорар за правна... Последен отговор - 20.11.2022 от адв.Галина Чанкова

1 Отговори
Виж всички въпроси

Задай въпрос!

Колебаете се дали да закупите имот в даден район? Искате да научите каква е реалната стойност на вашия дом? Получете съвет от тези, които знаят! Ceb.bg дава възможност на потребителите да задават въпроси относно покупка, продажба, наем, стопанисване, управление, ремонт и всичко останало около имотите. Питайте и ще получите отговор от експертите в бранша!

Задай въпрос!

Полезни сайтове

  • bgtop.net

    Топ класацията на българските сайтове

Анкета

Имаме ли нужда от закон, който да регламентира дейността на брокерите?
Резултати Архив