Регистрация Забравена парола

home home   Мобилна версия

Дължи ли се данък при продажба на жилище 2 г и 8 месеца от покупката, ако се закупи веднага по-голям

31.05.2017 - Продажба на имот - 1 Отговори     (0)

Дължи ли се данък при продажба на жилище 2 г и 8 месеца от покупката, ако се закупи веднага по-голям за семейни нужди?

									Лидия Маринова

Лидия Маринова

Отговори (1)   

											Адвокат Николина Митова

Адвокат Николина Митова

31.05.2017

Отговор: Не са облагаеми доходите, придобити през данъчната година от продажба на един недвижим жилищен имот, ако между датата на придобиването и датата на продажбата са изминали повече от три години (така чл. 13, ал. 1, т. 1, б. "а" от Закона за данъците върху доходите на физическите лица). При така описания случай дължите данък върху доходите на физическите лица.


За контакти

Популярни въпроси - Продажба на имот

Виж всички въпроси

Продажба на наследствен имот с възбрана върху част от него Здравейте, Наследници сме на имот /331 кв.м/ - двор с полумасивна жилищна сграда. Един от наследниците има възбрана за продажба на 1/8 идеална част от този... Последен отговор - 1.05.2022 от адв.Галина Чанкова

3 Отговори

Продажба на Имот Здравейте,имам следният казус;Имам клиенти за покупка на имот,ойто се намира в съсобствен двор,който не може да бъде разделен,поради липса на... Последен отговор - 27.02.2022 от адв.Галина Чанкова

3 Отговори

Документи за наследяване на земя Здравейте, преди няколко месеца разбрах от брокери(едните дойдоха до адрес, а другите изпратиха писмо),че наследявам малко земя. Понеже нямах... Последен отговор - 6.03.2022 от адв.Галина Чанкова

3 Отговори

Продажба на позмлен имот в регулация Здравейте, имам купувач за нивата, която от 2 години вече е в урбанизирана територия. Имам комбинирана скица на имота. Достатъчна ли е тази скица за да... Последен отговор - 20.04.2022 от адвокат Милена Миткова

2 Отговори

Здравей те! Въпросът ми е мога ли да придобия имот чрез недобросъвестно владеене? Става въпрос за къщата в която съм отрасъла,. Някога баба ми и дядо ми са получили право на строеж на общинска земя и не са купували.Била е едноетажна... Последен отговор - 1.05.2022 от адв.Галина Чанкова

2 Отговори
Виж всички въпроси

Задай въпрос!

Колебаете се дали да закупите имот в даден район? Искате да научите каква е реалната стойност на вашия дом? Получете съвет от тези, които знаят! Ceb.bg дава възможност на потребителите да задават въпроси относно покупка, продажба, наем, стопанисване, управление, ремонт и всичко останало около имотите. Питайте и ще получите отговор от експертите в бранша!

Задай въпрос!

Полезни сайтове

  • bgtop.net

    Топ класацията на българските сайтове

Анкета

Имаме ли нужда от закон, който да регламентира дейността на брокерите?
Резултати Архив