Регистрация Забравена парола

home home   Мобилна версия

Дължи ли данък за продажба на имот лице с ТЕЛК

25.01.2018 - Данъци и такси - 1 Отговори     (0)

Продавам имот, който притежавам две години. Оказва се, че дължа данък върху разликата между сумата за която го продавам и сумата, за която съм закупила имота, минус 10% за разходи. Аз закупих имота на "зелено" и от строеж го превърнах в дом. Продавам го ремонтиран и луксозно обзаведен и тези 10% не ми покриват разходите. Има ли как да се отрази това на данъка? Другото, което искам да питам е дали с ТЕЛК за нетрудоспособност за 61% дължа този данък, т.к. в момента не плащам данък общ доход и в чл. 18 от ЗДДФЛ пише, че е до 7920 лв., но не знам дали важи за данъка при продажба на имот.
Благодаря предварително за отговора

									Lorito66

Lorito66

Отговори (1)   

											Адвокат Николина Митова

Адвокат Николина Митова

25.01.2018

Отговор: Правилно сте разбрала, че дължите данък върху разликата между цената, на която сте закупила имота и цената, на която го продавате. Същевременно обаче е приложима и цитираната от Вас разпоредба на чл. 18 от ЗДДФЛ - "сумата от годишните данъчни основи по чл. 17 за лица с 50 и с над 50 на сто намалена работоспособност, определена с влязло в сила решение на компетентен орган, се намалява със 7920 лв., включително за годината на настъпване на неработоспособността и за годината на изтичане срока на валидност на решението."


За контакти

Популярни въпроси - Данъци и такси

Виж всички въпроси

Размер на данък върху продажба на дарен имот Във връзка с изчисляване на размера на данък върху продажбата на имот, 1/2 от който е дарен от брат ми на мен, а другата 1/2 е моя собственост, питам защо... Последен отговор - 1.02.2022 от Милен Добчев

10 Отговори

Данък върху наследен имот в Гърция Моля, за информация, ако наследеният имот е в Гърция, а ние сме български граждани с постоянно пребиваване в България, може ли да се приложи данъкът... Последен отговор - 12.03.2022 от адв.Галина Чанкова

2 Отговори

Давност данък недвижим имот Здравейте! Притежавам част от апартамент в София. Плащам редовно данък сгради и смет. Но имало някакво старо задължение и новите плащания се връщали... Последен отговор - 30.01.2022 от адв.Галина Чанкова

2 Отговори

Работа без договор Здравейте. Познавам един фармацевт, който в период за около 2 години работеше в една аптека като фармацевт, без сключен трудов договор, съответно не е... Последен отговор - 5.02.2022 от адв.Галина Чанкова

2 Отговори

Размер на дължим данък върху продажба на дарен имот Във връзка с изчисляване на размера на данък върху продажбата на имот, 1/2 от който е дарен от брат ми на мен, а другата 1/2 е моя собственост, питам защо... Последен отговор - 21.01.2022 от Милен Добчев

1 Отговори
Виж всички въпроси

Задай въпрос!

Колебаете се дали да закупите имот в даден район? Искате да научите каква е реалната стойност на вашия дом? Получете съвет от тези, които знаят! Ceb.bg дава възможност на потребителите да задават въпроси относно покупка, продажба, наем, стопанисване, управление, ремонт и всичко останало около имотите. Питайте и ще получите отговор от експертите в бранша!

Задай въпрос!

Полезни сайтове

  • bgtop.net

    Топ класацията на българските сайтове

Анкета

Имаме ли нужда от закон, който да регламентира дейността на брокерите?
Резултати Архив