Регистрация Забравена парола

home home   Мобилна версия

Договор за доброволна делба

04.07.2014 - Данъци и такси - 2 Отговори     (0)

Договорът за доброволна делба прекратява ли съсобствеността върху недвижим имот? При подаване на декларация по чл.14 от ЗМДТ, трябва ли да вписвам другия съсобственик на имота или всеки трябва поотделно да си подаде декларация за притежавания от него дял?

									albena

albena Друго
Велико Търново

Отговори (2)   

											Mариана Тороманова

Mариана Тороманова

04.07.2014

Отговор: Целта на договора за доброволна делба е точно прекратяване на съсобственост. Всеки новообразуван дял става реален, самостоятелен имот. Собственикът на всеки нов имот подава декларация по чл.14, като декларира обстоятелставата за конкретния имот.


За контакти

											адвокат Милена Миткова

адвокат Милена Миткова

04.07.2014

Отговор: Или казано по-просто, декларирате имота, който сте получили в изключителен дял и само Вие сте негов собственик. Ако така е по договора за делба. Защото е възможно и делбата да е извършена така, че един имот да е поставен в дял на повече от един човек. В тази хипотеза, те са съсобственици, на това, което им е поставено в общ дял.


За повече информация: http://mitkovalawyers.com | За контакти

Популярни въпроси - Данъци и такси

Виж всички въпроси

Данък от наем на апартамент на физическо лице Здравейте, собственичка съм на апартамент, прехвърлен с дарения от родителите ми, които са запазили една стая с право на ползване. Апартаментът към... Последен отговор - 27.03.2018 от Адвокат Николина Митова

1 Отговори

Покупка на вече регистрирано МПС Здравейте! Купувам си МПС регистрирано в Стара Загора, а аз съм с постоянно жителство в Хасково, но не живея там, освен това МПС-то е Мотор, който... Последен отговор - 14.03.2018 от Адвокат Николина Митова

1 Отговори

давностен срок данък сгради и такса смет Здравейте! Имам задължение над две хиляди лева за данък сгради и такса смет. Това задължение е от 2012 г. насам. Ходих в една от софийските общини за да... Последен отговор - 16.03.2018 от Адвокат Николина Митова

1 Отговори

Данък МПС Здравейте ! Имам решение на ТЕЛК над 75% . Въпроса ми е имам ли облекчение за данък на мотопед или мотоциклет ! Последен отговор - 23.03.2018 от Адвокат Николина Митова

1 Отговори

Имаш ли право да си преустроиш апартамента на 2 отделни и единия да го отдадеш... Здравейте искам да попитам има ли комшийката ми право да си преустрои апартамента на 2 отделни с единия да го отдаде под наем? И наемателите даже и да не... Последен отговор - 1.04.2018 от адв.Галина Чанкова

1 Отговори
Виж всички въпроси

Задай въпрос!

Колебаете се дали да закупите имот в даден район? Искате да научите каква е реалната стойност на вашия дом? Получете съвет от тези, които знаят! Ceb.bg дава възможност на потребителите да задават въпроси относно покупка, продажба, наем, стопанисване, управление, ремонт и всичко останало около имотите. Питайте и ще получите отговор от експертите в бранша!

Задай въпрос!

Полезни сайтове

  • bgtop.net

    Топ класацията на българските сайтове

Анкета

Имаме ли нужда от закон, който да регламентира дейността на брокерите?
Резултати Архив