Регистрация Забравена парола

home home   Мобилна версия

Договор за аренда

23.07.2012 - Правни казуси - 1 Отговори     (0)

Здравейте! Бих искал да Ви помоля за Вашето мнение по следния казус:

Арендатор обработва земеделска земя по силата на договор за аренда, сключен в писмена форма с нотариална заверка на подписите и вписан в Служба по вписванията и Общинска служба "Земеделие". Приобретателят на имота предявява претенции, че договорът се прекратява по силата на §5 от ПЗР на ЗСПЗЗ (обн. ДВ, бр. 17 от 01.03.1991г.). В случая следва ли да намери приложение §5 от ПЗР на ЗСПЗЗ (обн. ДВ, бр. 17 от 01.03.1991г.) след като запазването на действието на договора за аренда е уреден в по-нов нормативен акт от същата степен, а именно Закон за арендата в земеделието, обн. ДВ., бр.82 от 27.09.1996г. и по-точно - чл. 17, ал. 2 от ЗАЗ (изм. - ДВ, бр. 35 от 1999г.)?
Какво смятате, че е отношението между двата нормативни акта, налице ли мълчалива отмяна на текста на §5 от ПЗР на ЗСПЗЗ или същият е в сила, но следва да се тълкува систематично и във връзка с разпоредбите на на §4 - 4л от ПЗР на ЗСПЗЗ?

									Иван Иванов

Иван Иванов Друго

Отговори (1)   

Тагове

силата

  

аренда

  

служба

  

зспзз

  

1991г

  

следва

  

Популярни въпроси - Правни казуси

Виж всички въпроси

Стари нотариални актове Здравейте! Имам къща, която от как е построена пет пъти е сменяла собственика си. Освен собствения си нотариален акт аз имам предишните два. Трябва ми... Последен отговор - 16.09.2018 от адв.Галина Чанкова

4 Отговори

Помощник на ЧСИ ми взе неправомерно парите Здравейте! Поради стечения на обстоятелствата имам 3 запора от трима ЧСИ. В службата ми всеки месец ми удържат по ведомост сума (за самотен родител с... Последен отговор - 18.09.2018 от Бисер Захариев

2 Отговори

Отказ от наследство Здравейте, през 1992 г. с решение на Поземлена комисия държавата възстановява имоти - земи и гори на покойния ми прадядо в провинция, починал през 70-те... Последен отговор - 17.09.2018 от адв.Галина Чанкова

2 Отговори

Договор за заем Здравейте, на 28.08.2017 сключих договор за заем с една приятелка. Аз като заемодател и дадох 3500 лева. В договора посочихме че сумата трябва да ми се изплати... Последен отговор - 31.08.2018 от Адвокат Николина Митова

1 Отговори

Помощник ЧСИ запорира банковата ми сметка и ми взе неправомерно парите. Упорито... Здравейте! Поради стечения на обстоятелствата имам 3 запора от трима ЧСИ. В службата ми всеки месец ми удържат по ведомост сума (за самотен родител с... Последен отговор - 18.09.2018 от адв. Симеонова

1 Отговори
Виж всички въпроси

Задай въпрос!

Колебаете се дали да закупите имот в даден район? Искате да научите каква е реалната стойност на вашия дом? Получете съвет от тези, които знаят! Ceb.bg дава възможност на потребителите да задават въпроси относно покупка, продажба, наем, стопанисване, управление, ремонт и всичко останало около имотите. Питайте и ще получите отговор от експертите в бранша!

Задай въпрос!

Полезни сайтове

  • bgtop.net

    Топ класацията на българските сайтове

Анкета

Имаме ли нужда от закон, който да регламентира дейността на брокерите?
Резултати Архив