Регистрация Забравена парола

home home   Мобилна версия

Дарена възрожденска къща за музей в гр.Ябланица-Ловешка област

02.01.2018 - Други - 1 Отговори     (0)

Здравейте и честита Новата 2018 г. Дарената преди 10 години възрожденска къща от моите сънаследници и семейството ми бе в добро конструктивно състояние със съхранени дограми,стени,тавани и подходите към двата етажа с разгъната площ 250 кв.м. За историческите и архитектурни достойнства преди 3 години бе обявена за Паметник на културата от местно значение.Като собственик НЧ"Наука 1901"до момента не обезопаси покривната конструкция,в резултат на което - северната страна на сградата започна да се саморазрушава. до аварийно състояние в момента.Моят въпрос е, законосъобразна ли е обосновката им да се откажат от дарението?!Моля за Вашия конкретен отговор,за което предварително благодаря! С уважение:Маргарита Павлова

									Margarita Pavlova

Margarita Pavlova

Отговори (1)   

											Адвокат Николина Митова

Адвокат Николина Митова

03.01.2018

Отговор: Здравейте,

основанията за отмяна на дарение са ясно посочени в ЗЗД (Закона за задълженията и договорите) и обстоятелството, че дареният не полага грижи за дарения имот не е подобно основание. Възможно е да подадете писмен сигнал до Общината, че сградата се саморазрушава, за да издаде Кметът на Общината или упълномощено от него лице Заповед, с която да задължи собственика да извърши съответния ремонт на сградата (така чл. 195, ал. 4 от ЗУТ).



За контакти

Популярни въпроси - Други

Виж всички въпроси

дарение Родителите ми дариха жилище със запазено пожизнено право на ползване по време на брак с режим на разделност.Съпруга ми има две деца от предишен брак.... Последен отговор - 10.04.2018 от адвокат Милена Миткова

3 Отговори

дарение дарен имот от мойте родители по време на брак,мога ли да го продам или даря без съгласието на моят съпруг? Последен отговор - 10.04.2018 от адвокат Милена Миткова

1 Отговори

Прехвърляне на част от апартамент без знанието на всички наследници Здравейте, казусът е следният. Баба ми почина, тя и съпругът й имат общ апартамент. Майка ми,леля ми и доведения им баща са наследници на частта на баба.... Последен отговор - 12.04.2018 от Адвокат Николина Митова

1 Отговори

ДМС Работя в администрация. През 2012 г. се утвърдиха вътрешни правила за заплатата и вътрешни правила за работната заплата, съгласно които разходите за... Последен отговор - от

0 Отговори

3% налична и истинска оферта за заем Здравейте      Имате ли нужда от финансова помощ? Имате ли нужда от заем за закупуване на нова къща или за инвестиция, имате ли нужда от бърза... Последен отговор - от

0 Отговори
Виж всички въпроси

Задай въпрос!

Колебаете се дали да закупите имот в даден район? Искате да научите каква е реалната стойност на вашия дом? Получете съвет от тези, които знаят! Ceb.bg дава възможност на потребителите да задават въпроси относно покупка, продажба, наем, стопанисване, управление, ремонт и всичко останало около имотите. Питайте и ще получите отговор от експертите в бранша!

Задай въпрос!

Полезни сайтове

  • bgtop.net

    Топ класацията на българските сайтове

Анкета

Имаме ли нужда от закон, който да регламентира дейността на брокерите?
Резултати Архив