Регистрация Забравена парола

home home   Мобилна версия

Данък "Смет"

18.04.2016 - Данъци и такси - 2 Отговори     (0)

Собственик съм на жилище в гр. Хасково. Какво да направя, за да не плащам данък "Смет"? Благодаря!

									Теменуга Мерджанова

Теменуга Мерджанова

Отговори (2)   

											georgi

georgi

18.04.2016

Отговор: Ако няма да го ползвате през цялата година, може да подадете декларация в общината за освобождаване от такса смет.


За контакти

											Адв. Красимир Кънев

Адв. Красимир Кънев

18.04.2016

Отговор: Извадка от Наредбата за определянето размера на таксите на територията на общ. Хасково

Не се събира такса за сметосъбиране и сметоизвозване на
подалите декларация до 31.01. на текущата година, за имотите, които
няма да се ползват през цялата година. В случая се прилага чл.16 а. /доп. с
Решение №667 от 17.12.2010 г./
Чл.16а. За имоти, намиращи се извън районите с организирано
сметосъбиране и сметоизвозване се събира такса за ползване на депо за
битови отпадъци и за поддържане на чистотата на териториите за
обществено ползване. /доп. с Решение №22 от 05.12.2003г./
Така или иначе такса ще има за всеки, дори и да не ползва услугата сметосъбиране и сметоизвозване, пак ще трябва да участва с плащането на такса, за да финансира останалите дейности на общината по поддържане на чистотата и съоръженията за битови отпадъци /депата/ на територията на общ. Хасково.



За контакти

Популярни въпроси - Данъци и такси

Виж всички въпроси

Местни данъци и такси Здравейте. През 2016 година се снабдих с Констативен нотариален акт по документи за имот (ателие), за който никога преди това не е имало документ за... Последен отговор - 18.10.2020 от адв.Галина Чанкова

4 Отговори

Съдебна делба на 1/2 ид.част от имот Нотариалните, съдебни и държавни такси при делбата ще се изчисляват на база на данъчната оценка на целия имот или само на частта, която е предмет на... Последен отговор - 6.03.2021 от адв.Галина Чанкова

2 Отговори

Такса смет на паркомясто Паркомястото се намира в жилищна сграда на ниво (-2). Същото е декларирано в общината. Има осветление в подземния паркинг. Въпросът ми е: Трябва ли да... Последен отговор - 13.03.2021 от адв.Галина Чанкова

2 Отговори

Питане за ддс В рамките на 12 месеца физическо лице продава получени по наследство апартамент, парко место и гараж на един адрес. Имат акт 16 преди повече 10 години, не... Последен отговор - 14.09.2020 от адв. Симеонова

1 Отговори

Имате проблем стакса смет за паркомясто ... Паркомястото се намира в жилищна сграда на ниво (-2). Същото е декларирано в общината. Има осветление в подземния паркинг. Въпросът ми е: Трябва ли да... Последен отговор - 3.04.2021 от адв.Галина Чанкова

1 Отговори
Виж всички въпроси

Задай въпрос!

Колебаете се дали да закупите имот в даден район? Искате да научите каква е реалната стойност на вашия дом? Получете съвет от тези, които знаят! Ceb.bg дава възможност на потребителите да задават въпроси относно покупка, продажба, наем, стопанисване, управление, ремонт и всичко останало около имотите. Питайте и ще получите отговор от експертите в бранша!

Задай въпрос!

Полезни сайтове

  • bgtop.net

    Топ класацията на българските сайтове

Анкета

Имаме ли нужда от закон, който да регламентира дейността на брокерите?
Резултати Архив