Регистрация Забравена парола

home home   Мобилна версия

Данъци и такси

21.11.2018 - Данъци и такси - 2 Отговори     (0)

Здравейте! Осъдени сме от ЧСИ за неплатени данъци на имот от2010-2013г вкл. Имота е продаден 2015г.от съдия изпълнител. Дължа ли ги тези данъци и не трябваше ли при продажбата да се платят?

									Роси

Роси

Отговори (2)   

											адвокат Милена Миткова

адвокат Милена Миткова

22.11.2018

Отговор: Не става ясно за кой период на дължими данъци сте осъдени от общината. На публичната продан е възможно да не са стигнали парите за всички кредитори, особено, ако имотът е бил ипотекиран и сумата е отишла за ипотекарния кредитор. Ако сте осъдени за дължими след продажбата данъци, естествено, че не ги дължите, тъй като вече не сте собственик.
Но ако периодът е отпреди това и давността е била прекъсвана, чрез действия на общината - акт за установяване на задължения, образуване на изпълнително дело, дължите ги. Друг е въпросът дали ще ги плащате. Защото и по изпълнителното дело също тече давност в определни хипотези.



За повече информация: http://mitkovalawyers.com | За контакти

											адв. Симеонова

адв. Симеонова

23.11.2018

Отговор: Здравейте, Роси!

Подкрепям изцяло отговора на колегата Митева, искам само да уточня - местните данъци и такси не са с приоритет при публична продан, поради което е възможно да не са били платени със сумите, събрани от проданта.
Това, което трябва да направите е да проверите кой, КОГА и как Ви е осъдил и дали все още не може да възразите (напр. по чл.422 от ГПК), защото предполагам, че поне част от сумата е била погасена по давност още през 2016г.
Ако обаче сте осъдени още преди това, единственото за което може да мислите е перемпция.

Успех Ви пожелавам!

С поздрав: адв. Симеонова
София, ул. "Христо Белчев" 18
тел.0884 94 52 56 или 0898 20 60 91
имейл: advokatsimeonova@yahoo.com



За повече информация: http://exlege.bg | За контакти

Популярни въпроси - Данъци и такси

Виж всички въпроси

Размер на данък върху продажба на дарен имот Във връзка с изчисляване на размера на данък върху продажбата на имот, 1/2 от който е дарен от брат ми на мен, а другата 1/2 е моя собственост, питам защо... Последен отговор - 1.02.2022 от Милен Добчев

10 Отговори

Данък върху наследен имот в Гърция Моля, за информация, ако наследеният имот е в Гърция, а ние сме български граждани с постоянно пребиваване в България, може ли да се приложи данъкът... Последен отговор - 12.03.2022 от адв.Галина Чанкова

2 Отговори

Давност данък недвижим имот Здравейте! Притежавам част от апартамент в София. Плащам редовно данък сгради и смет. Но имало някакво старо задължение и новите плащания се връщали... Последен отговор - 30.01.2022 от адв.Галина Чанкова

2 Отговори

Работа без договор Здравейте. Познавам един фармацевт, който в период за около 2 години работеше в една аптека като фармацевт, без сключен трудов договор, съответно не е... Последен отговор - 5.02.2022 от адв.Галина Чанкова

2 Отговори

Размер на дължим данък върху продажба на дарен имот Във връзка с изчисляване на размера на данък върху продажбата на имот, 1/2 от който е дарен от брат ми на мен, а другата 1/2 е моя собственост, питам защо... Последен отговор - 21.01.2022 от Милен Добчев

1 Отговори
Виж всички въпроси

Задай въпрос!

Колебаете се дали да закупите имот в даден район? Искате да научите каква е реалната стойност на вашия дом? Получете съвет от тези, които знаят! Ceb.bg дава възможност на потребителите да задават въпроси относно покупка, продажба, наем, стопанисване, управление, ремонт и всичко останало около имотите. Питайте и ще получите отговор от експертите в бранша!

Задай въпрос!

Полезни сайтове

  • bgtop.net

    Топ класацията на българските сайтове

Анкета

Имаме ли нужда от закон, който да регламентира дейността на брокерите?
Резултати Архив