Регистрация Забравена парола

home home   Мобилна версия

Данъци при продажба на земеделски земи

13.12.2014 - Земеделска земя - 3 Отговори     (0)

Продаваме зем.земи.Наследени са от съпруга ми,от неговата баба,за съжаление и двамата са покоѝници.За земите научихме миналата година.Какъв е размера на данъка,коѝто дължим при продажбата?А можем ли да ги продадем с решението от поземлената комисия без да правим нотариален акт преди продажбата?

									Теодора

Теодора

Отговори (3)    Коментара (2)

											Таня Китик

Таня Китик

13.12.2014

Отговор: Да, можете да ги продадете с Решението от поземлена комисия. Но при продажбата трябва да присъстват всички наследници съгласно удостоверението за наследници издадено на името на бабата на съпруга Ви. И така, както поставяте въпросът няма да дължите данък при продажбата на земите.


За контакти

											Теодора

Теодора

15.12.2014

Коментар: Благодаря за бързия отговор!Ще си позволя да уточня.Бабата е починала преди 24 год.,маѝката на съпруга ми/неѝна дъщеря/почина преди 18год.,а съпруга ми преди 4.


За контакти

											Таня Китик

Таня Китик

15.12.2014

Отговор: След тези уточнения от Ваша страна мога да кажа със сигурност, че не дължите данък при продажбата на земеделските земи.


За контакти

											Теодора

Теодора

15.12.2014

Коментар: Благодаря!Пожелавам ви весели празници!


За контакти

											Таня Китик

Таня Китик

15.12.2014

Отговор: Благодаря Ви, госпожо! Весело посрещане на предстоящите празници и от мен.


За контакти

Популярни въпроси - Земеделска земя

Виж всички въпроси

продажба земеделска земя Здравейте,наследници сме на 30 декара поземлен имот :аз,сестра ми и майка ни !Искам да продам моята част.Опитах да разговарям със сестра ми за да стигнем... Последен отговор - 16.09.2018 от адв.Галина Чанкова

2 Отговори

Изплащане на част от рента Имам подписан договор с арендатор за наем на 10 дка земеделска земя, който изтича настоящата година. Аз не поднових договора със стария арендатор, а... Последен отговор - 3.09.2018 от Адвокат Николина Митова

1 Отговори

аренден договор. здравейте, купих земеделска земя на 05.09.2018 с аренден договор сключен през 2015 но влизащ в сила на 01.10.2018. Могали да разваля договора следкато не е влязал в... Последен отговор - 18.09.2018 от Адвокат Николина Митова

1 Отговори

Как да разбера обработва ли се земеделската ми земя? Собственик съм на 12 дка земеделска земя, четвърта категория. Преди няколко години арендаторът ми заплати еднократно рента, но след това представи... Последен отговор - 16.09.2018 от адв.Галина Чанкова

1 Отговори

закупуване на прилежаща площ към сграда - апартамент притежавам апартамента от 07.01.2016 год.но ми искат да заплатя -сума по чл.27а,ал.4 от ЗСПЗЗ/-от10.02.2011-10.01.2016г предходни години правилно ли е това .Как се... Последен отговор - 16.09.2018 от адв.Галина Чанкова

1 Отговори
Виж всички въпроси

Задай въпрос!

Колебаете се дали да закупите имот в даден район? Искате да научите каква е реалната стойност на вашия дом? Получете съвет от тези, които знаят! Ceb.bg дава възможност на потребителите да задават въпроси относно покупка, продажба, наем, стопанисване, управление, ремонт и всичко останало около имотите. Питайте и ще получите отговор от експертите в бранша!

Задай въпрос!

Полезни сайтове

  • bgtop.net

    Топ класацията на българските сайтове

Анкета

Имаме ли нужда от закон, който да регламентира дейността на брокерите?
Резултати Архив