Фев 18, 2013 |
|
Ценатите на имотите винаги се определят от продавачите, дори във времена на криза и понижено търсене, твърди брокер Владимир Йосифов. При положение, че продавачът притежава качествен имот, кризата го засяга по-малко. Ако продавачът обмисли и определи успешно какъв човек би купил имота му на висока цена, има голяма вероятност да вземе тази цена. Уменията за говорене с хора и убеждаване са от голямо значение в случая. Продавачът може убеди купувач да плати повече. Ако рекламира имота си добре, ще получи по-висока цена. Също така, ако продавачът обяви премия за брокер, който намери купувач за висока цена, има голям шанс да я получи. Преди кризата стотици брокери получаваха като премия магазинчета или гаражи в сгради, продавани „на зелено“, разказва специалистът. Строителите бяха доволни, защото при сериозна конкуренция от стотици сгради бързо и сигурно продаваха апартаменти и паркоместа, агенциите получаваха сериозни суми, а брокерите обикаляха като дервиши за още клиенти. По време на криза собствениците имат невероятна конкуренция и, ако не привлекат вниманието на брокерите, ще чакат, докато дойде подходящ клиент в офиса на агенцията. Стотици клиенти на агенции чакат с месеци да „дойде клиент“. Разумните хора подписват само дългосрочни договори за наем и дават премии на брокери, за да не стои празен имотът им, отбелязва Йосифов. Преди да изтече договорът, се уговарят с майстори за освежаване и с брокера – за реклама. Докато тече предизвестието и докато се ремонтира имотът, тече подбор на наематели. Разумните продавачи избират брокер, а не агенция. Мотивацията е това, което движи сделките В България продавачът плаща комисионната при продажба, обяснява експертът. От друга страна във Франция е точно обратното – комисионна се плаща от купувача. Това е направено, за да може да се даде коректно премия на брокерите за добре свършена работа. В случай, че продавачът във Франция не е доволен, или не продава на цената, предложена от брокера, или не дава премия на брокер, който му сваля цената. Агенцията получава комисионна от купувача. Ако продавачът е доволен, има вероятност (дори стиснатите французи го правят) да даде премия на брокера. Затова брокерите във Франция не говорят за криза, а търсят купувачи от цял свят, коментира Йосифов. Във френските села цената за малка къща с двор е колкото цената на къща с два магазина в центъра на Пазарджик, Монтана, Видин, Габрово и други български градове с 1300-годишна история. |
|
|
Добави коментар
Коментари: (2)
Още публикации
Ное 29, 2024
KEVINLONG
Консултант
Фев 26, 2024
Central BioHub
Други държави
Полезни сайтове
-
Топ класацията на българските сайтове
адвокат Милена Миткова
Адвокат
София
Владимир Йосифов
Консултант
София
Таня Китик
Консултант
София
Антон Илиев
Брокер
София
Кристина Найденова
Брокер
София
инж. Петър Петров
Инженер
Стара Загора
Този път ме хвърлихте на вълците . Избрахте денят, в който Симеон Дянков подаде оставка заради високите сметки за ток и парно ... Скоро ще видим дали съм бил прав .
1,4 млрд. лв. от чужбина са влезли в България през 2012 г., показват данни на БНБ. В сравнение с 2011 г. те са намалели със 100 млн. лв. --- Българите работещи в чужбина изпращат пари на близките си в България. Парите, които те изпращат намаляват защото : 1. Децата на българите работещи в чужбина започват работа в България или отиват при тях . 2. Родителите на българите работещи в чужбина или отиват при тях, или отиват на още по-хубаво място. 3. Кризата по света се отразява и на българите - емигранти и те са принудени да намалят помащта за близките си в Родината . --- Проблемите със сметките, политическата криза, престъпността и лошото здравеопазване ще убеди хиляди възрастни българи да отидат при децата си в чужбина и парите, които изпращат емигрантите ще намаляват с всяка година . Ако българите работещи в чужбина не инвестират в български имоти, това е ясен знак, че не възнамеряват да се върнат в Родината . Ако родителите на емигрантите продават имоти в България е страшно, защото това показва, че се готвят да заминат в чужбина . За съжаление в България няма коректна информация за тези процеси . Може би положението е много страшно и политиците не смеят да ни покажат истинската картина на кризата ? Ако бъде провален туристическият сезон Лято 2013 ще стане страшно !!!