Регистрация Забравена парола

home home   Мобилна версия

Любопитно

Добави коментар

Фев 1, 2013

Коментари: 1

 

"Център за словото и движението", проект на Международното строително изложение в Хамбург, имаше своето официално откриване, само преди броени дни. На 16 януари лентата му бе прерязана от Хамбургският сенатор по образованието Ties Rabe. В събитието взеха активно участие и много ученици.
 
Архитектурата е дело на Christoph Roselius и Julian Hillenkamp от немското бюро eins:eins architekten, наети от GWG Gewerbe.
 
Концепцията на „Sprach und Bewegungszentrum“ или в превод „Център за словото и движението“ въвлича физическите движения в процеса на речево усвояване. Чрез активиране на двигателните центрове на мозъка, говорните и лингвистични постижения са улеснени. Центърът помещава специализирана спортна зали, конферентни зала, офиси и мултифункционално фоайе.
 
Архитектурата на „Център за словото и движението“ отговаря на екологичните изисквания на Международното строително изложение и намери физическото измерение за уникалното съдържание на проекта.
 
В непосредствена близост до парк, хоризонталните пропорции на сградата съвсем целенасочено съпоставят вертикалните линии на околните дървета.
 
Едва при второ, по-наблюдателно вглеждане става очевидно, че фасадата е съставена от 100- годишни тухли, на които архитектите са дали втори живот. Това контрастира с огледалните, много модернистични прозорци, които са като продължение на стените.
 
Вътре, пространството става динамично. Коничното празно пространство на откритото стълбище прониква вертикално в сградата и насочва поглед по-нагоре.
 
Силните цветове и тежки контрасти подчертават динамиката на пространството.
 
Централното стълбище свързва всички зони на сградата - надолу, то работи като трибуна за мултифункционално фоайе; на горния етаж пък, отваря грандиозен прозорец към физкултурния салон. Големите, френски прозорци интегрират ширината на прилежащия парк в сградата.
 
 
Източник: www.1kam1.com
 
 

Добави коментар

 

Коментари: (1)

Интересна сграда . Благодаря за пояснението за 100 - годишните тухли. В България не се използват подобни качествени тухли. Публикувал съм снимки на 70-90 годишни тухли от основи на сгради в Париж. Те са добре изпечени В ПЕЩ и затова са здрави като камък. След 400-500 години БАН ще открие как се правят тухли и ще осигури научна обосновка за направата им и в Родината. Дотогава ще разглеждаме снимки от далечни страни

Още публикации

Полезни сайтове

  • bgtop.net

    Топ класацията на българските сайтове

							Владимир Йосифов

Владимир Йосифов
Консултант
София

							Таня Китик

Таня Китик
Консултант
София

							Антон Илиев

Антон Илиев
Брокер
София

							инж. Петър Петров

инж. Петър Петров
Инженер
Стара Загора

Анкета

Имаме ли нужда от закон, който да регламентира дейността на брокерите?
Резултати Архив