Над 43% от участниците в анкета споделят, че ако имат 1 млн. лв. ще емигрират, а малко над 32% заявяват, че биха ги вложили в имоти, са изводите от проучване на Profit.bg.
Недвижимите имоти явно се очертават като основна възможност според хората като инвестиция в момента.
Причината за предпочитанията са заради сътресенията в банковия сектор и политическата несигурност, която от своя страна влияе негативно на фондовата борса.
Инвестиции на Българска фондова борса са предпочитан вариант за вложения според 9.09% от анкетираните, а 8.76% споделят, че ще ги депозират.
Всеки 16-ти участник в запитването казва, че при наличието на подобна сума ще плати кредитите си и ще изхарчи останалата част.
Фактите: Въпреки приличната доходност от началото на годината (SOFIX се повишава с 9.88%), вложенията на БФБ са слабо популярни в страната ни.
Голяма част от хората смятат, че не разбират капиталовите пазари, а останалите, че това е несигурно и могат да загубят част от парите си.
Преди дни стана ясно, че депозитите на домакинствата в търговските банки са намалели за първи път от 43 месеца. Тегленията бяха особено силни в последните дни на юни месец, стана ясно от статистика на БНБ.
Дори и богатите хора в страната явно предприели стъпки в тази посока, тъй като част от тях пренасочиха депозитите си към други видове инвестиции или просто ги намалиха до гарантирания праг от 196 000 лв.
Заради икономическата и политическа обстановка в страната, както и поради факта, че от години не можем да се справим с редица големи проблеми, пътникопотокът от България към други държави продължава да расте.
По неофициални данни в странство са вече над 3 млн. сънародници.
По прогноза на НСИ, към 2050 г. у нас ще имаме население между 5.6 и 6.1 млн. души, а 20 г. по-късно ще сме между 4.9 и 5.5 млн. души.
Източник: News4000.bg