Регистрация Забравена парола

home home   Мобилна версия

Новини

Добави коментар

Ное 21, 2012

Коментари: 1

Испания може да предлага на чужденци възможността да получат право на пребиваване в страната в замяна на закупуване на недвижима собственост там на стойност над 160 000 евро, съобщи правителствен представител.

Предложихме на другите министри покупката на жилище в Испания за над 160 000 евро да позволява автоматически право на пребиваване в страната, каза държавният секретар за търговията Хайме Гарсия-Легас, цитиран от АФП.
Той обясни по време на икономически форум, че очаква от това предложение да заинтригува руснаци или китайци.

Премиерът Мариано Рахой обясни след това пред журналисти, че никакво решение в тази насока не е взето все още. Той обаче призна, че недвижимата собственост в Испания "трябва да се продава на разумни цени".

От началото на ипотечната криза през 2008 г., която хвърли Испания в дълбока финансова криза, а след това в тежка рецесия, страната е начело по брой непродадени жилища - нови и стари. Счита се, че те са над един милион независимо от бързо намаляващите цени.

Успоредно с това принудителното изваждане от жилищата им на хора, които не могат да плащат задълженията си към банките, се превръща в социален проблем. Това са хора, които са получили лесно ипотечен заем по време на разцвета на тези заеми, но сега са или безработни или доходите им не стигат да си изплащат задълженията.
 
 
Източник: www.dir.bg
 
 

Добави коментар

 

Коментари: (1)

Това е добра идея ! Купувате си апартамент и плащате данъци, такси, портиер, ток, вода, парно, асансьор, застраховка, ремонт на сградата и ... Ако искате живейте в Испания постоянно, ако искате идвайте за няколко месеца. Платете си и се радвайте на живота. Иначе идват онези с гумените лодки ...

Още публикации

Полезни сайтове

  • bgtop.net

    Топ класацията на българските сайтове

							Владимир Йосифов

Владимир Йосифов
Консултант
София

							Антон Илиев

Антон Илиев
Брокер
София

							Таня Китик

Таня Китик
Консултант
София

Анкета

Имаме ли нужда от закон, който да регламентира дейността на брокерите?
Резултати Архив