Регистрация Забравена парола

home home   Мобилна версия

Новини

Призовават за иновативност в преструктурирането на ипотечните облигации в Европа

Експерти предупреждават, че стратегиите за преструктуриране на ценните книжа, обезпечени с ипотеки върху бизнес имоти в Европа, които разчитат на разсрочване на задълженията, ще попаднат под все по-строго наблюдение от страна на големите инвеститори.

 
От CB Richard Ellis Real Estate Finance (CBRE REF) смятат, че инвеститорите ще искат алтернативни решения за преструктуриране, тъй като те са все по-малко склонни да поемат рисковете, свързани с разсрочване на задълженията. Това е още повече в сила, когато това разсрочване се асоциира с ограничена прозрачност относно крайното погасяване на задълженията.
 
Също така от компанията смятат, че стратегиите по преструктуриране, които разчитат на възстановяването на дългосрочния капиталов ръст и не взимат предвид възможността на основния имот да покрива задълженията към кредиторите, са високорискови и може да доведат до по-големи загуби в бъдеще. Ако дадено разсрочване не увеличава стойността на актива, то е малко вероятно да увеличи и шансовете за погасяване на задълженията.
 
Това води до необходимостта от иновативни решения на проблема, които предвиждат активно управление на основния актив – имотът, казват от компанията. Традиционните възможности за принудителен контрол, ликвидация на ипотеката и преструктуриране на дълга, ще трябва да бъде разширен, за да обхване и тези нови въпроси.
 
От компанията коментират, че през 2011 г. се очаква засилен натиск за изплащане на главниците по голяма част от задълженията на пазара на ипотечни облигации в Европа. Наред с това се очаква контролът в сегмента от страна на кредиторите и инвеститорите да се увеличи, за да се избегнат множество принудителни продажби.
 
Въпреки това намирането на тези алтернативни решения ще бъде затруднено, тъй като институциите, обслужващи задълженията, често се трябва да се съобразяват с инвеститори и обстоятелства с противоположни приоритети.
 
Самата сума на ипотечните облигации, чийто матуритет настъпва догодина – 21 млрд. евро – показва, че са необходими нов подход и стратегии, както и умело управление на активите, за да се гарантира доходността на инвеститорите.
 
Източник: investor.bg

Коментара : (0)

Добави коментар

Полезни сайтове

  • bgtop.net

    Топ класацията на българските сайтове

							Владимир Йосифов

Владимир Йосифов
Консултант
София

							Таня Китик

Таня Китик
Консултант
София

							Антон Илиев

Антон Илиев
Брокер
София

Анкета

Имаме ли нужда от закон, който да регламентира дейността на брокерите?
Резултати Архив