Регистрация Забравена парола

home home   Мобилна версия

Земеделска земя

12.03.2013 - Земеделска земя - 1 Отговори     (0)

Здравейте! Въпросът ми е как се разпределят наследствени земеделски земи между наследниците, когато делбата не е доброволна? Земята е 54 д. и е на дядо ми, който е починал. Негови наследници са: съпруга Илинка - починала 1995 г., син Димитър - починал 2012 г., дъщеря Илинка - починала 2012 г., дъщеря Василка - починала 1974 г. - не се е смъжвала и няма деца. Живи наследници сме аз и сестра ми - деца на Димитър и Ивана - дете на Илинка. Благодаря предварително за отговора!

									Десислава

Десислава

Отговори (1)   

											адвокат Милена Миткова

адвокат Милена Миткова

14.03.2013

Отговор: Разпределят се съобразно Закона за наследството. Съпругата има 3/6, а всяко от децата по 1/6. Ако някое от децата е починало, неговата 1/6 се разделя между наследниците му.


За повече информация: http://www.mitkovalawyers.com | За контакти

Популярни въпроси - Земеделска земя

Виж всички въпроси

продажба земеделска земя Здравейте,наследници сме на 30 декара поземлен имот :аз,сестра ми и майка ни !Искам да продам моята част.Опитах да разговарям със сестра ми за да стигнем... Последен отговор - 16.09.2018 от адв.Галина Чанкова

2 Отговори

Изплащане на част от рента Имам подписан договор с арендатор за наем на 10 дка земеделска земя, който изтича настоящата година. Аз не поднових договора със стария арендатор, а... Последен отговор - 3.09.2018 от Адвокат Николина Митова

1 Отговори

аренден договор. здравейте, купих земеделска земя на 05.09.2018 с аренден договор сключен през 2015 но влизащ в сила на 01.10.2018. Могали да разваля договора следкато не е влязал в... Последен отговор - 18.09.2018 от Адвокат Николина Митова

1 Отговори

Как да разбера обработва ли се земеделската ми земя? Собственик съм на 12 дка земеделска земя, четвърта категория. Преди няколко години арендаторът ми заплати еднократно рента, но след това представи... Последен отговор - 16.09.2018 от адв.Галина Чанкова

1 Отговори

закупуване на прилежаща площ към сграда - апартамент притежавам апартамента от 07.01.2016 год.но ми искат да заплатя -сума по чл.27а,ал.4 от ЗСПЗЗ/-от10.02.2011-10.01.2016г предходни години правилно ли е това .Как се... Последен отговор - 16.09.2018 от адв.Галина Чанкова

1 Отговори
Виж всички въпроси

Задай въпрос!

Колебаете се дали да закупите имот в даден район? Искате да научите каква е реалната стойност на вашия дом? Получете съвет от тези, които знаят! Ceb.bg дава възможност на потребителите да задават въпроси относно покупка, продажба, наем, стопанисване, управление, ремонт и всичко останало около имотите. Питайте и ще получите отговор от експертите в бранша!

Задай въпрос!

Полезни сайтове

  • bgtop.net

    Топ класацията на българските сайтове

Анкета

Имаме ли нужда от закон, който да регламентира дейността на брокерите?
Резултати Архив