Регистрация Забравена парола

home home   Мобилна версия

Здравейте!Искам да попитам.В съсобствен парцел

31.08.2016 - Правни казуси - 1 Отговори     (0)

В съсобствен/на двама братя/ парцел на село,единият построи Гараж,без строително разрашение и без да ни е питал.Водил и някакъв адвокат да гледа там.Бащата на двамата е ползвател на целия имот/дворно място с двуетажна къща/ доживот.Какво трябва да правим в случая и може ли да го узакони без нас,по давност или по някакъв друг начин?

									iliqna

iliqna

Отговори (1)   

											Адвокат Николина Митова

Адвокат Николина Митова

01.09.2016

Отговор: При положение, че парцелът е съсобствен между двама братя, и изграденият гараж също е съсобствен според разпоредбата на чл. 92 от Закона за собствеността, съгласно която собственикът на земята е собственик и на постройките, освен ако е установено друго.Според § 184, ал. 6 от Закона за устройство на територията за незаконно извършените строежи в съсобствени недвижими имоти, които са допустими за узаконяване и могат да се ползват самостоятелно, актът за узаконяване може да бъде издаден на името на всички съсобственици, ако те не са възразили срещу незаконния строеж по време на извършването му. В този случай споровете относно правата върху узаконения строеж се решават по общия исков ред.


За контакти

Популярни въпроси - Правни казуси

Виж всички въпроси

Придобиване на имот по давност Здравейте,живея във имот даден ми от чужд човек преди осем години,плащал съм му данъци,комуналните са на мое име,имам доста инвестирано във... Последен отговор - 21.01.2021 от адв.Галина Чанкова

4 Отговори

Особени представители при съдебна делба Здравейте, проведох няколко консултации за съдебна делба на имот с много собственици. Има много голяма вероятност да бъдат назначени няколко особени... Последен отговор - 27.05.2021 от адв.Галина Чанкова

3 Отговори

съсобственик Как законно и легално мога да потърся съсобственик, който не е на постоянния си адрес.Живущите на адреса твърдят, че няма такова лице, а и не са длъжни да... Последен отговор - 8.12.2020 от адв.Галина Чанкова

2 Отговори

трудово-правни отношения Здравейте! Работя с трудов договор чл.67,ал.1,т.1 във вр.с чл.70,ал.2 от КТ. В момента съм в отпуск по болест/ковид/.Пенсионер съм. След изтичане на отпуска по... Последен отговор - 10.04.2021 от адв.Галина Чанкова

2 Отговори

Как да се накара Мажоритарен собственик да дава отчет? Съсобственик съм 28% по нотариален акт на магазин в София. Както другите съсобственици, така и аз имаме проблеми с мажоритарният собственик които... Последен отговор - 27.05.2021 от адв.Галина Чанкова

2 Отговори
Виж всички въпроси

Задай въпрос!

Колебаете се дали да закупите имот в даден район? Искате да научите каква е реалната стойност на вашия дом? Получете съвет от тези, които знаят! Ceb.bg дава възможност на потребителите да задават въпроси относно покупка, продажба, наем, стопанисване, управление, ремонт и всичко останало около имотите. Питайте и ще получите отговор от експертите в бранша!

Задай въпрос!

Полезни сайтове

  • bgtop.net

    Топ класацията на българските сайтове

Анкета

Имаме ли нужда от закон, който да регламентира дейността на брокерите?
Резултати Архив