Регистрация Забравена парола

home home   Мобилна версия

Завещание

31.03.2020 - Правни казуси - 2 Отговори     (0)

Здравейте
Баба ми е написала завещание на река сега по време на пандемията. Тя живее с мен,но не може да излиза. Ще бъде ли валидно това завещание след смъртта й?

									Славка

Славка

Отговори (2)   

											Адвокат Николина Митова

Адвокат Николина Митова

31.03.2020

Отговор: Здравейте, Славка,

саморъчното завещание трябва да бъде изцяло написано ръкописно от самия завещател, да съдържа означение на датата, когато е съставено, и да е подписано от него. Подписът трябва да бъде поставен след завещателните разпореждания. Завещанието може да бъде предадено за пазене на нотариуса в затворен плик. В този случай нотариусът съставя протокол върху самия плик. Протоколът се подписва от лицето, което е представило завещанието, и от нотариуса и се завежда в специален регистър.

Това гласи разпоредбата на чл. 25 от Закона за наследството. Ако са спазени изискванията за саморъчното завещание, описани по-горе, същото е валидно.



За контакти

											адвокат Милена Миткова

адвокат Милена Миткова

31.03.2020

Най-добър отговор*: Да, както и колегата Ви е отговорила. Няма нужда обаче да се носи при нотариус. Достатъчно е да е написано лично от баба Ви, най-отдолу да има дата и подпис. След смъртта й, ще занесете завещанието при нотариус, който ще го обяви. Ако баба Ви притежава и недвижим имот, завещанието ще бъде вписано и в Имотния регистър, но това пак ще го прави нотариуса.


За контакти
* Потребителят задал въпроса е гласувал за този отговор като най-добър

Популярни въпроси - Правни казуси

Виж всички въпроси

придобиване на общински имот Моля ,обяснете ми какво трябва да направя ,за да придобия държавна ,а после актувана като общинска земя.Имаме построена къща 1965 година на тази земя и я... Последен отговор - 26.11.2022 от адв.Галина Чанкова

3 Отговори

Наследник на чичо ми Чичо ми остана вдовец.Те нямат деца.Аз и брат ми сме племенници от страна на леля ми,а чичо ми има един племенник.Няма други живи роднини.След смъртта на... Последен отговор - 24.10.2022 от адв.Галина Чанкова

2 Отговори

съсобственост на УПИ с ид части Здравейте, Живея в УПИ от 2 блока с дворно място. Съсобствениците има с ид части и такива с право на строеж.Съсобствениците на ид части си правят... Последен отговор - 20.11.2022 от адв.Галина Чанкова

1 Отговори

съсобственост на парцел в ид части Доб ден, Правите ли правни консултации по съсобственост на имот в ид части ? Правите ли искови молби до граждански съд ? какъв е вашия хонорар за правна... Последен отговор - 20.11.2022 от адв.Галина Чанкова

1 Отговори

съсобственост в ид части Доб ден, Правите ли правни консултации по съсобственост на имот в ид части ? Правите ли искови молби до граждански съд ? какъв е вашия хонорар за правна... Последен отговор - 20.11.2022 от адв.Галина Чанкова

1 Отговори
Виж всички въпроси

Задай въпрос!

Колебаете се дали да закупите имот в даден район? Искате да научите каква е реалната стойност на вашия дом? Получете съвет от тези, които знаят! Ceb.bg дава възможност на потребителите да задават въпроси относно покупка, продажба, наем, стопанисване, управление, ремонт и всичко останало около имотите. Питайте и ще получите отговор от експертите в бранша!

Задай въпрос!

Полезни сайтове

  • bgtop.net

    Топ класацията на българските сайтове

Анкета

Имаме ли нужда от закон, който да регламентира дейността на брокерите?
Резултати Архив