Регистрация Забравена парола

home home   Мобилна версия

Закон за етажната собственост

07.04.2012 - Правни казуси - 2 Отговори     (0)

Собственичка съм на апартамент в хотелапарат в Слънчев Бряг. Не живея в БГ., не съм го ползвала от 3 години. Собственикът ме принуждава да плащам пълна такса - 71м²х6€ и заплаха за лихви.. Нямам подписан договор за поддръжка. Трябва ли да плащам като не се ползва? При търсенията ми по Интернет не намерих нищо конкретно за положението на закона за етажната собственост касаещ собствениците в хотелапарат.

Благодаря

									VASILEVA

VASILEVA

Отговори (2)   

											Кристина Найденова

Кристина Найденова

08.04.2012

Отговор: В случая се прилага чл.2 от ЗУЕТ, т.е. важно е какво сте договорили в договора за управление на вашия имот и/или в нотариалния акт за покупка на имота. Обичайната практика е таксата за управление и поддържа да се плаща, защото имота има и общи части, които се нуждаят от поддръжка дори когато никои не ги ползва, например охрана.


За повече информация: http://www.agencyevina.com | За контакти

											Енчо Коринов

Енчо Коринов

07.05.2012

Отговор: Съгласно Закона за управление на етажната собственост в сила от 01.05.2009 год. разходите за които се интересувате следва да са уредени в договор, различен от акта за собственост и той да е вписан от Инвеститора в Агенцията по вписванията. Уговореното в него е задължително и всеки бъдещ собственик на самостоятелен обект се съобразява с него.


За контакти

Популярни въпроси - Правни казуси

Виж всички въпроси

Наводняване на сутерен Закупих търговско помещение на две нива (приземно и сутерен) през 2014 г. Месеци след придобиване на собствеността, сутеренът прогизва - стените са мокри... Последен отговор - 16.04.2018 от Адвокат Николина Митова

3 Отговори

Отдаване под наем на съсобствен имот Здравейте, трима съсобственика сме на къща на 3 етажа всеки във владение на 1 етаж и по 1/3-та ид.част от дворното място като имота не е разделян. Единия от... Последен отговор - 21.04.2018 от Димитър Пейков

2 Отговори

ОБЩИ ЧАСТИ НА ЖИЛИЩНА СГРАДА ПЛОЩА ПОД ТАРАСИТЕ НА ЖИЛИЩНА СГРАДА ОБЩА ЧАСТ ОТ СГРАДАТА ЛИ Е? ИМА ЛИ ПРАВО ОБЩИНАТА ДА ВЗЕМА НАЕМ ЗА ТАЗИ ПЛОЩ??? Последен отговор - 13.04.2018 от адвокат Милена Миткова

1 Отговори

получаване на нотариален акт след като е получено Удостоверение за търпимост Здравейте, Получих "Удостоверение за търпимост" на 4 сгради в имот собственост на майка ми и мен, като наследник на баща ми. Какви стъпки следва да се... Последен отговор - 20.04.2018 от адвокат Милена Миткова

1 Отговори

нотариален акт след издадено удостоверение за търпимост получих ъдостоверение за търпимост за сгради в имот на майка ми и мен като наследник. Какви стъпки следват, за да получа нотариален акт за имота и... Последен отговор - 20.04.2018 от адв.Галина Чанкова

1 Отговори
Виж всички въпроси

Задай въпрос!

Колебаете се дали да закупите имот в даден район? Искате да научите каква е реалната стойност на вашия дом? Получете съвет от тези, които знаят! Ceb.bg дава възможност на потребителите да задават въпроси относно покупка, продажба, наем, стопанисване, управление, ремонт и всичко останало около имотите. Питайте и ще получите отговор от експертите в бранша!

Задай въпрос!

Полезни сайтове

  • bgtop.net

    Топ класацията на българските сайтове

Анкета

Имаме ли нужда от закон, който да регламентира дейността на брокерите?
Резултати Архив