Регистрация Забравена парола

home home   Мобилна версия

заем от физическо лице

22.05.2016 - Строителство - 1 Отговори     (0)

Трябва ли даден заем (над 40000 лева )от физическо лице на физическо лице през 2009г да се декларира в данъчната декларация от 2010 г . Въпроса ми е защото поправките на чл. 50 ал. 1 т. 5 от зддфл са от 2000г и дали заем през 2009 г е трябвало да се декларира ?

									Атанас Димитров

Атанас Димитров

Отговори (1)   

											Адвокат Николина Митова

Адвокат Николина Митова

10.06.2016

Отговор: Съгласно чл. 50, ал. 1, т. 5 от ЗДДФЛ (нова - ДВ, бр. 99 от 2009 г., в сила от 1.01.2010 г.) -"Местните физически лица подават годишна данъчна декларация по образец за: предоставените/получените парични заеми, както следва:
а) непогасената част от предоставените парични заеми през данъчната година, ако размерът им общо надхвърля 10 000 лв.;
б) непогасените към края на данъчната година остатъци от предоставени през същата и през предходните пет данъчни години парични заеми, ако размерът на тези остатъци общо надхвърля 40 000 лв.;
в) непогасената част от получените парични заеми през данъчната година, ако размерът им общо надхвърля 10 000 лв., с изключение на получените кредити, предоставени от кредитни институции по смисъла на Закона за кредитните институции;
г) непогасените към края на данъчната година остатъци от получени през същата и през предходните пет данъчни години парични заеми, с изключение на получените кредити, предоставени от кредитни институции по смисъла на Закона за кредитните институции, ако размерът на тези остатъци общо надхвърля 40 000 лв."



За контакти

Популярни въпроси - Строителство

Виж всички въпроси

Изработване на нов ПУП Здравейте! С брат ми имаме наследствена двуетажна къща построена 1965г. ,която е на калкан с братовчедка ми със съща двуетажна къща.Искаме да съборим и... Последен отговор - 3.08.2021 от адвокат Милена Миткова

3 Отговори

разрешение за строеж Здравейте ! Моля ,да ми обясните. Имам законно построена къща върху държавна земя. В допълнение на тази къща имам вече допълнително платено... Последен отговор - 7.05.2021 от Адвокат Николина Митова

3 Отговори

Застрояване на парцел с лице 16м Здравейте, имам парцел с площ 700 кв.м във вилна зона / земята е със статут:"земеделски труд и отдих"/, лицето на имота е 16м. Интересува ме, какво мога да... Последен отговор - 11.06.2021 от адвокат Милена Миткова

1 Отговори

Строеж на навес Въпросът и е следният,между две къщи с един собственик с рзтояние около 40кв.м,мога ли да построя метален навес с площ 35кв.м без разрешение и проект,като... Последен отговор - 20.09.2021 от Адвокат Николина Митова

1 Отговори

разрешение за строеж Здавейте ! Моля ,да ми обясните. Имам законно построена къща върху държавна земя. В допълнение на тази къща имам вече допълнително платено... Последен отговор - от

0 Отговори
Виж всички въпроси

Задай въпрос!

Колебаете се дали да закупите имот в даден район? Искате да научите каква е реалната стойност на вашия дом? Получете съвет от тези, които знаят! Ceb.bg дава възможност на потребителите да задават въпроси относно покупка, продажба, наем, стопанисване, управление, ремонт и всичко останало около имотите. Питайте и ще получите отговор от експертите в бранша!

Задай въпрос!

Полезни сайтове

  • bgtop.net

    Топ класацията на българските сайтове

Анкета

Имаме ли нужда от закон, който да регламентира дейността на брокерите?
Резултати Архив