Регистрация Забравена парола

home home   Мобилна версия

Възможно ли е придобиване на земеделска земя по давност с цел продажбата й?

08.05.2013 - Земеделска земя - 1 Отговори     (0)

Земеделската земя е в съсобственост и от 2000 г. е дадена за ползване в кооперация с договор, сключен от единия съсобственик. През това време останалите съсобственици не са проявявали интерес към земята и не са получавали годишна рента от нея. Възможно ли е съсобственикът, сключвал договорите с кооперацията, да придобие земята по давност и в кой закон е уреден въпросът? Как стои въпросът с възможността за продажбата й след евентуалното придобиване?

									peeva

peeva

Отговори (1)   

											адвокат Милена Миткова

адвокат Милена Миткова

10.05.2013

Отговор: Въпросът е уреден в Закона за собствеността. А процедурата по придобиване - в ГПК. Възможно е, да стане. След придобиването, няма никакви пречки за продажба. Най-добре е да се обърнете към нотариус от района, за да Ви подготви молба-декларация и да Ви обясни какво и къде да правите.


За повече информация: http://www.mitkovalawyers.com | За контакти

Популярни въпроси - Земеделска земя

Виж всички въпроси

продажба земеделска земя Здравейте,наследници сме на 30 декара поземлен имот :аз,сестра ми и майка ни !Искам да продам моята част.Опитах да разговарям със сестра ми за да стигнем... Последен отговор - 16.09.2018 от адв.Галина Чанкова

2 Отговори

Изплащане на част от рента Имам подписан договор с арендатор за наем на 10 дка земеделска земя, който изтича настоящата година. Аз не поднових договора със стария арендатор, а... Последен отговор - 3.09.2018 от Адвокат Николина Митова

1 Отговори

аренден договор. здравейте, купих земеделска земя на 05.09.2018 с аренден договор сключен през 2015 но влизащ в сила на 01.10.2018. Могали да разваля договора следкато не е влязал в... Последен отговор - 18.09.2018 от Адвокат Николина Митова

1 Отговори

Как да разбера обработва ли се земеделската ми земя? Собственик съм на 12 дка земеделска земя, четвърта категория. Преди няколко години арендаторът ми заплати еднократно рента, но след това представи... Последен отговор - 16.09.2018 от адв.Галина Чанкова

1 Отговори

закупуване на прилежаща площ към сграда - апартамент притежавам апартамента от 07.01.2016 год.но ми искат да заплатя -сума по чл.27а,ал.4 от ЗСПЗЗ/-от10.02.2011-10.01.2016г предходни години правилно ли е това .Как се... Последен отговор - 16.09.2018 от адв.Галина Чанкова

1 Отговори
Виж всички въпроси

Задай въпрос!

Колебаете се дали да закупите имот в даден район? Искате да научите каква е реалната стойност на вашия дом? Получете съвет от тези, които знаят! Ceb.bg дава възможност на потребителите да задават въпроси относно покупка, продажба, наем, стопанисване, управление, ремонт и всичко останало около имотите. Питайте и ще получите отговор от експертите в бранша!

Задай въпрос!

Полезни сайтове

  • bgtop.net

    Топ класацията на българските сайтове

Анкета

Имаме ли нужда от закон, който да регламентира дейността на брокерите?
Резултати Архив