Регистрация Забравена парола

home home   Мобилна версия

влог в банката

25.06.2015 - Правни казуси - 1 Отговори     (0)

Преди 15 г. почина майка ми, която имаше втори брак. Но преди 2 месеца почина и втория й съпруг. Разбрахме , че майка ми има паричен влог. В удостоверението за наследственици не излизаме само аз и сестрами ( деца на майка ми от първия брак ) , а излиза и дъщерята на втория й съпруг( която е негова от първия му брак ) Трябва ли да делим парите и снея?

									gergana zlatanova

gergana zlatanova

Отговори (1)    Коментара (1)

											адвокат Милена Миткова

адвокат Милена Миткова

25.06.2015

Отговор: След смъртта на майка Ви, всичко, което е притжавала, включително и банков блог, се наследява от Вас, сестра Ви и съпругът й. Квотите са 4/6 за него, по една 1/6 за Вас. Наследството е открито преди 15 години, когато действаше отменения Семеен кодекс. Според същия, банковите влогове бяха семейна общност - Съгласно чл. 19 ал. 1 от СК /1985г., отм./ вещите и правата върху вещи, както и паричните влогове, придобити от съпрузите през време на брака в резултат на съвместен принос, принадлежат общо на двамата съпрузи независимо от това, на чие име са придобити.. След смъртта на съпруга, наследените от него 4/6 преминават върху неговите наследници. Очевидно, ще трябва да делите с неговата дъщеря. Другият вариант е да водите дело за делба на движими вещи и да докажете, че парите по сметката й са лично нейни, а не са съвместен принос на съпрузите. Ако успеете, ще промените дяловете - по 1/3 за всеки.


За повече информация: http://mitkovalawyers.com | За контакти

											gergana zlatanova

gergana zlatanova

25.06.2015

Коментар: Благодаря Ви ! Както винаги бързо и професионално ! Поздрави !!


За контакти

Популярни въпроси - Правни казуси

Виж всички въпроси

Отдаване под наем на съсобствен имот Здравейте, трима съсобственика сме на къща на 3 етажа всеки във владение на 1 етаж и по 1/3-та ид.част от дворното място като имота не е разделян. Единия от... Последен отговор - 21.04.2018 от Димитър Пейков

2 Отговори

получаване на нотариален акт след като е получено Удостоверение за търпимост Здравейте, Получих "Удостоверение за търпимост" на 4 сгради в имот собственост на майка ми и мен, като наследник на баща ми. Какви стъпки следва да се... Последен отговор - 20.04.2018 от адвокат Милена Миткова

1 Отговори

нотариален акт след издадено удостоверение за търпимост получих ъдостоверение за търпимост за сгради в имот на майка ми и мен като наследник. Какви стъпки следват, за да получа нотариален акт за имота и... Последен отговор - 20.04.2018 от адв.Галина Чанкова

1 Отговори

Имот предобит преди и след брак. Здравейте, омъжена съм за италиански гражданин( бракът е сключен в Италия), претижавам имот в България от преди брака Ако сега продам имота си и закупя... Последен отговор - 25.04.2018 от адвокат Милена Миткова

1 Отговори

относно:наследници на починал съсобственик на земеделска земя.elena_petrova5@abv.bg Здравейте! Наскоро почина мой роднина-собственик на 1/4 част от наследствени земеделски земи. Не се е женил,нама деца,т.е.няма преки наследници. Има... Последен отговор - 24.04.2018 от адвокат Милена Миткова

1 Отговори
Виж всички въпроси

Задай въпрос!

Колебаете се дали да закупите имот в даден район? Искате да научите каква е реалната стойност на вашия дом? Получете съвет от тези, които знаят! Ceb.bg дава възможност на потребителите да задават въпроси относно покупка, продажба, наем, стопанисване, управление, ремонт и всичко останало около имотите. Питайте и ще получите отговор от експертите в бранша!

Задай въпрос!

Полезни сайтове

  • bgtop.net

    Топ класацията на българските сайтове

Анкета

Имаме ли нужда от закон, който да регламентира дейността на брокерите?
Резултати Архив