Регистрация Забравена парола

home home   Мобилна версия

Тухлена ограда издигната до път от общинската мрежа

13.08.2016 - Правни казуси - 1 Отговори     (0)

Съсед издигна тухлено - бетонна ограда на разстояние 1 - 1.5 метра от общински път, намиращ се на завой от пътя и с това скри видимоста на колите идващи една срещу друга.
Зида е висок над 2 метра.
Чл 48 ал 7 гласи че - (7) (Предишна ал. 5 - ДВ, бр. 103 от 2005 г.) Към улицата височината на плътната част на оградата трябва да бъде до 0,6 м.
Значи ли това че е в нарушение и трябва ли той да има разрешение и от кого?

									Николай Димитров

Николай Димитров

Отговори (1)   

											адвокат Милена Миткова

адвокат Милена Миткова

15.08.2016

Отговор: За изграждане на плътна, масивна ограда е необходимо разрешение за строеж. Ако не е издавано такова, то строежът /оградата/ е незаконно изградена. Можете да подадете жалба до общината и до РДНСК. Ще извършат проверка и ако няма строителна документация, ще издадат заповед за премахване на строежа. Извън темата - при подобна пътна обстановка, когато няма видимост без нзачение по каква причина, се поставят специални огледала, в които водачите на ППС виждат скритата част от пътя.


За повече информация: http://mitkovalawyers.com | За контакти

Тагове

ограда

  

метра

  

пътя

  

част

  

оградата

  

разрешение

  

Популярни въпроси - Правни казуси

Виж всички въпроси

Придобиване на имот по давност Здравейте,живея във имот даден ми от чужд човек преди осем години,плащал съм му данъци,комуналните са на мое име,имам доста инвестирано във... Последен отговор - 21.01.2021 от адв.Галина Чанкова

4 Отговори

Особени представители при съдебна делба Здравейте, проведох няколко консултации за съдебна делба на имот с много собственици. Има много голяма вероятност да бъдат назначени няколко особени... Последен отговор - 27.05.2021 от адв.Галина Чанкова

3 Отговори

съсобственик Как законно и легално мога да потърся съсобственик, който не е на постоянния си адрес.Живущите на адреса твърдят, че няма такова лице, а и не са длъжни да... Последен отговор - 8.12.2020 от адв.Галина Чанкова

2 Отговори

трудово-правни отношения Здравейте! Работя с трудов договор чл.67,ал.1,т.1 във вр.с чл.70,ал.2 от КТ. В момента съм в отпуск по болест/ковид/.Пенсионер съм. След изтичане на отпуска по... Последен отговор - 10.04.2021 от адв.Галина Чанкова

2 Отговори

Как да се накара Мажоритарен собственик да дава отчет? Съсобственик съм 28% по нотариален акт на магазин в София. Както другите съсобственици, така и аз имаме проблеми с мажоритарният собственик които... Последен отговор - 27.05.2021 от адв.Галина Чанкова

2 Отговори
Виж всички въпроси

Задай въпрос!

Колебаете се дали да закупите имот в даден район? Искате да научите каква е реалната стойност на вашия дом? Получете съвет от тези, които знаят! Ceb.bg дава възможност на потребителите да задават въпроси относно покупка, продажба, наем, стопанисване, управление, ремонт и всичко останало около имотите. Питайте и ще получите отговор от експертите в бранша!

Задай въпрос!

Полезни сайтове

  • bgtop.net

    Топ класацията на българските сайтове

Анкета

Имаме ли нужда от закон, който да регламентира дейността на брокерите?
Резултати Архив