Регистрация Забравена парола

home home   Мобилна версия

Тухлена ограда

26.08.2017 - Строителство - 1 Отговори     (0)

Един мой роднина в двора на къщата си /точно на имотната граница/ преди години си направи тухлена ограда, която е висока около 1,50м /а може и повече/. На същото място си е направил и навес. Трябвало ли е да вади разрешение за строеж за тези неща?

									georgi

georgi

Отговори (1)   

											Адвокат Николина Митова

Адвокат Николина Митова

28.08.2017

Отговор: Необходимо е било изрично писмено съгласие на съседите, когато оградата е плътна с височина над 0,6 м. и ако разстоянието от оградата до жилище в първия етаж на сграда в съседния урегулиран поземлен имот е по-голямо или равно на височината на плътната част на оградата. При липса на съгласие на собственик на засегнат имот строителството на плътна ограда между съседни имоти с височина на плътната част над 0,6 м се допуска, ако разстоянието от оградата до жилище в първия етаж на сграда в съседния урегулиран поземлен имот е по-голямо или равно на височината на плътната част на оградата, като оградата се разполага изцяло в имота на възложителя.
Разрешение за строеж се изисква за изграждане на плътни огради с височина над 0.6 м.



За контакти

Популярни въпроси - Строителство

Виж всички въпроси

Семейство и имот С моят съпруг ( нямаме брак) живеем на семейни начала с неговото семейство в къщата им. Преди 7 години решихме, че ще вдигнем етаж на къщата и така малко... Последен отговор - 2.12.2023 от адв.Галина Чанкова

2 Отговори

Таванско помещение като отделно ателие Имам таванско помещение с ток и вода. 1983г има разрешение за строеж и изградена капандура и е превърнато в стая за творческа дейност по чл.63 от наредба 5... Последен отговор - 2.11.2023 от адвокат Милена Миткова

2 Отговори

електрозахранване Здравейте,допустимо ли е да се направи отклонение от далекопровод средно напрежение, с цел захраване на частен имот,отстоящ на около 100 метра от... Последен отговор - 15.12.2023 от Кристина Найденова

1 Отговори

Дървено бунгало Здравейте, имаме изработено дървено 32м2 бунгало в собствен упи имот. Бунгалото е изцяло от дърво, поставено на бетонни постаменти. Може ли да се... Последен отговор - 16.10.2023 от адвокат Милена Миткова

1 Отговори

дървено бунгало Здравейте, изработили сме изцяло дървено бунгало 32м2 в наш упи имот. Поставено е на бетонни постаменти/пилони. Може ли да се узакони документално ?... Последен отговор - от

0 Отговори
Виж всички въпроси

Задай въпрос!

Колебаете се дали да закупите имот в даден район? Искате да научите каква е реалната стойност на вашия дом? Получете съвет от тези, които знаят! Ceb.bg дава възможност на потребителите да задават въпроси относно покупка, продажба, наем, стопанисване, управление, ремонт и всичко останало около имотите. Питайте и ще получите отговор от експертите в бранша!

Задай въпрос!

Полезни сайтове

  • bgtop.net

    Топ класацията на българските сайтове

Анкета

Имаме ли нужда от закон, който да регламентира дейността на брокерите?
Резултати Архив