Регистрация Забравена парола

home home   Мобилна версия

Съсобственик на имот

23.07.2017 - Строителство - 2 Отговори     (0)

Здравейте!Трябва ли да искам разрешение от съсобственик/реално е разделено правото на ползване-1/3 е негова,2/3 са мои/за изграждане на навес,беседка,басейн,барбекю в мястото,което аз ползвам?Трябва ли да искам и разрешение от общината? Благодаря за отделеното време!

									МАЯ АЛЕКСИЕВА

МАЯ АЛЕКСИЕВА

Отговори (2)    Коментара (1)

											адв.Галина Чанкова

адв.Галина Чанкова

23.07.2017

Отговор: Здравейте!
Искането на разрешение от Общината за строеж на навес, беседка и барбекю е отпаднало от Закона за устройство на територията.Условието е те да не са в близост до оградата на съседа, да не надвишават 2.5 метра, както и да не изменят устройството на имота.
Що се отнася до лицето с което сте в съсобствени отношения - не е нужно и няма как да искате разрешение. Иска се съгласие.
Успех Ви пожелавам!
С уважение,
адв.Чанкова
София, ул. "Три уши", 1, етаж 3, офис 1
телефон 0887 201 222



За контакти

											МАЯ АЛЕКСИЕВА

МАЯ АЛЕКСИЕВА

24.07.2017

Коментар: А ако съсобственика не е съгласен ,въпреки че беседката ще е в мястото,което аз ползвам реално и ще отговаря на всички изисквания по ЗУТ, тогава какво става?Важи ли чл. 32 от ЗС ,който казва ,че общата вещ се използува и управлява съгласно решението на съсобствениците, притежаващи повече от половината от общата вещ? Както разбирате не се разбираме с другия съсобственик.Нашето място е дълго 20 м и широко 12 м ,а неговото - 20м на 4м.Благодаря!




За контакти

											адвокат Милена Миткова

адвокат Милена Миткова

25.07.2017

Отговор: Съгласно чл.147, ал.1 от ЗУТ, не се изисква одобряване на инвестиционни проекти ЗА издаване на разрешение за строеж за: стопански постройки със селскостопанско предназначение и строежите от допълващото застрояване по чл. 44 и по чл. 46, ал. 1, освен ако с решение на общинския съвет е предвидено друго.
Тоест, за допълващото застрояване по чл.46, ал.1 от ЗУТ - летни кухни и леки постройки за отоплителни материали и инвентар, кладенци, чешми, септични ями и временни тоалетни е необходимо разрешение за строеж. И тъй като имотът е съсобствен, необходимо е съсобтвеникът Ви да Ви отстъпи правото да построите за себе си въпросния обект. За целта се сключва договор с нотариална заверка - чл.187 от ЗУТ.



За повече информация: http://mitkovalawyers.com | За контакти

Популярни въпроси - Строителство

Виж всички въпроси

второстепенна постройка Здравейте! Моля да ми обясните ....имам издадена виза за построяване на две бараки за отоплителни материали . Сега чакам за разрешение за строеж. Не съм... Последен отговор - 19.04.2019 от Адвокат Николина Митова

3 Отговори

строеж на къща в съсобствен имот Здравейте, имам стара къща в съсобствен имот, която искам да съборя и да построя нова. Съсобствениците са си построили триетажна къща. Къщите в имота са... Последен отговор - 18.03.2019 от адвокат Милена Миткова

2 Отговори

Незаконна стопанска постройка Здравейте.Имам построена незаконна стопанска постройка.Две долепени бараки и клетка за куче.Построена е с бетонни блокчета и покрив от греди, кофражен... Последен отговор - 14.04.2019 от адв.Галина Чанкова

2 Отговори

строеж лятна кухня Здравейте! Придобих парцел който е чист , т.е без никакви постройки в него. В този случай мога ли да си направя лятна кухня със склад към нея , без да се... Последен отговор - 17.02.2019 от адв.Галина Чанкова

1 Отговори

Надстрояване на етаж Притежавам едноетажна къща 60кв.м с дворно място 350 кв.м. Реално е строена 2008 г. Незаконно върху мястото на старата къща в двора (1959г). Документите които... Последен отговор - 8.04.2019 от Адвокат Николина Митова

1 Отговори
Виж всички въпроси

Задай въпрос!

Колебаете се дали да закупите имот в даден район? Искате да научите каква е реалната стойност на вашия дом? Получете съвет от тези, които знаят! Ceb.bg дава възможност на потребителите да задават въпроси относно покупка, продажба, наем, стопанисване, управление, ремонт и всичко останало около имотите. Питайте и ще получите отговор от експертите в бранша!

Задай въпрос!

Полезни сайтове

  • bgtop.net

    Топ класацията на българските сайтове

Анкета

Имаме ли нужда от закон, който да регламентира дейността на брокерите?
Резултати Архив