Регистрация Забравена парола

home home   Мобилна версия

Семейство и имот

01.12.2023 - Строителство - 2 Отговори     (0)

С моят съпруг ( нямаме брак) живеем на семейни начала с неговото семейство в къщата им. Преди 7 години решихме, че ще вдигнем етаж на къщата и така малко по малко започнахме. Теглихме кредит и с годините изплащаме кредита - но не можахме да довършим етажа. И сега когато решихме да изтеглим отново кредит , за да се довърши всичко - тяхните отказват да му препишат неговата част от къщата, или поне това което той е направил. По какъв начин можем да си вземем парите от тях поне това което ние сме дали? Фактури нямаме, защото както казах по нагоре етажа го правим постепенно и с течение на годините. Има ли възможност да си върнем парите ?

									Габриела

Габриела

Отговори (2)   

											Адвокат Николина Митова

Адвокат Николина Митова

01.12.2023

Отговор: След като се касае за роднински взаимоотношения, е силно препоръчително да се разберете доброволно и да не предявявате съдебни искове. Още повече, че както описвате случая, ще бъде трудно установяването на стойността на извършените СМР, след като не разполагате с фактури за вложените материали, и ще бъде необходимо назначаването на съдебно - техническа експертиза и свидетелски показания.


За контакти

											адв.Галина Чанкова

адв.Галина Чанкова

02.12.2023

Отговор: Здравейте Габриела!
Както разбирам, става въпрос за надстрояване на имот, като за тази цел вероятно сте се снабдили с необходимите разрешителни и книжа.
Най- доброто решение е да се разберете помежду си доброволно.
Ако, само Вие със съпруга си сте вложили труд и средства, тогава можете да заведете положителен установителен иск пред Районния съд и със свидетели да докажете, че построеното е Ваше дело.
С уважение,
адв. Галина Чанкова
София, ул. Три уши, 1
телефон 0887 201 222



За контакти

Популярни въпроси - Строителство

Виж всички въпроси

Таванско помещение като отделно ателие Имам таванско помещение с ток и вода. 1983г има разрешение за строеж и изградена капандура и е превърнато в стая за творческа дейност по чл.63 от наредба 5... Последен отговор - 2.11.2023 от адвокат Милена Миткова

2 Отговори

Семейство и имот С моят съпруг ( нямаме брак) живеем на семейни начала с неговото семейство в къщата им. Преди 7 години решихме, че ще вдигнем етаж на къщата и така малко... Последен отговор - 2.12.2023 от адв.Галина Чанкова

2 Отговори

Дървено бунгало Здравейте, имаме изработено дървено 32м2 бунгало в собствен упи имот. Бунгалото е изцяло от дърво, поставено на бетонни постаменти. Може ли да се... Последен отговор - 16.10.2023 от адвокат Милена Миткова

1 Отговори

електрозахранване Здравейте,допустимо ли е да се направи отклонение от далекопровод средно напрежение, с цел захраване на частен имот,отстоящ на около 100 метра от... Последен отговор - 15.12.2023 от Кристина Найденова

1 Отговори

Смяна на ПУП без мое съгласие за строителство на Калкан. Може ли да се обжалва смяната на ПУП?Къщата ми е на границата на съседният имот,и за да може да се застроява е сменен ПУП без мое съгласие.А именно да се... Последен отговор - 1.03.2024 от Адвокат Николина Митова

1 Отговори
Виж всички въпроси

Задай въпрос!

Колебаете се дали да закупите имот в даден район? Искате да научите каква е реалната стойност на вашия дом? Получете съвет от тези, които знаят! Ceb.bg дава възможност на потребителите да задават въпроси относно покупка, продажба, наем, стопанисване, управление, ремонт и всичко останало около имотите. Питайте и ще получите отговор от експертите в бранша!

Задай въпрос!

Полезни сайтове

  • bgtop.net

    Топ класацията на българските сайтове

Анкета

Имаме ли нужда от закон, който да регламентира дейността на брокерите?
Резултати Архив