Регистрация Забравена парола

home home   Мобилна версия

Разпределено право на ползване

06.11.2017 - Други - 2 Отговори     (0)

Здравейте, съсобственик съм на един поземлен имот. С другите собственици имаме сключено споразумение за разпределя право на ползване. В него ясно са очертани границите на всеки един дял от имота и са приложени съответните скици.
Тъй като с единия края на имота имаше незаконна постройка, която съборихме, сега се оказва, че границите на имота ще бъдат променени и ще се прави ново трасиране. В този случай какво става със споразумението ни? Отпада ли, ново ли трябва да правим, спрямо новата скица на имота?

									Мария Кирова

Мария Кирова

Отговори (2)   

											адв.Галина Чанкова

адв.Галина Чанкова

07.11.2017

Отговор: Здравейте!
Споразумението за ползване между съсобственици на поземлен имот е доброволен договор.В крайна сметка всичко зависи от Вашето общо решение. Ако се появят недоразумения у някои от съсобствениците, че един примерно ползва по-голяма площ отколкото му се полага - да, можете да го промените.
Вярно е, че по закон, всеки съсобственик следва да ползва, съобразно припадаща му се част, но е вярно, че не всеки иска реално да ползва частта си и много пъти предоставя на друг съсобственик.
Пак подчертавам - зависи от Вашето общо решение.
Успех Ви пожелавам!
С уважение,
адв.Чанкова
телефон 0887 201 222



За контакти

											адвокат Милена Миткова

адвокат Милена Миткова

07.11.2017

Отговор: Не е задължително да правите ново. Вероятно постройката е била в дела за ползване на един от Вас и сега той ще продължи да си ползва същия дял. Отделно, ако постройката е била в границите на имота, нейното премахване няма как да доведе до промяна на границите на имота. Имотни граници не се променят на такова основание, има и нещо друго, което или не пишете, или не знаете към момента.


За повече информация: http://mitkovalawyers.com | За контакти

Популярни въпроси - Други

Виж всички въпроси

издаване на скица ПИ с НАкт от1991г е закупен имот (скица хххх/1991). В АгВп разполагат с НА, но нямат скица. Имотът е оградено с телена мрежа голо място и е в границите на... Последен отговор - 17.01.2021 от адв.Галина Чанкова

4 Отговори

обезщетение при чл.325 ал 1 т.3 Здравейте ! Ще бъда благодарна, ако има компетентно лице да ме осветли по следният казус. Притеснена съм за племенника ми...Назначен е на срочен... Последен отговор - 7.02.2021 от адв.Галина Чанкова

4 Отговори

наследство Здравейте имам следният въпрос как да разбера какво съм наследила от родителите онлайн може ли Последен отговор - 1.11.2020 от адв.Галина Чанкова

2 Отговори

Газифициране Трябва ли разрешение на съседи в решим на етажна собственост за газифициране? Последен отговор - 28.02.2021 от адв.Галина Чанкова

1 Отговори

обезщетение по 325чл1 Задайте въпроса си тук Здравейте ! Ще бъда благодарна, ако има компетентно лице да ме осветли по следният казус. Притеснена съм за племенника... Последен отговор - от

0 Отговори
Виж всички въпроси

Задай въпрос!

Колебаете се дали да закупите имот в даден район? Искате да научите каква е реалната стойност на вашия дом? Получете съвет от тези, които знаят! Ceb.bg дава възможност на потребителите да задават въпроси относно покупка, продажба, наем, стопанисване, управление, ремонт и всичко останало около имотите. Питайте и ще получите отговор от експертите в бранша!

Задай въпрос!

Полезни сайтове

  • bgtop.net

    Топ класацията на българските сайтове

Анкета

Имаме ли нужда от закон, който да регламентира дейността на брокерите?
Резултати Архив