Регистрация Забравена парола

home home   Мобилна версия

Продажба на автомобил

19.02.2018 - Продажба на имот - 2 Отговори     (0)

Здравейте трябва ли удостоверение за идентичност на имената от общината (или е достатъчна само ръчна декларация) или ли пък смяна на талоните при продажба на автомобил, на които документи съм със старата фамилия?

									Dimitrova

Dimitrova

Отговори (2)   

											адвокат Милена Миткова

адвокат Милена Миткова

20.02.2018

Отговор: Удостоверение за идентичност на имената е достатъчно. В него следва да пише, че лицето с имена Х по лична карта е идентично с лицето У по талон на МПС.
Ако фамилията е следствие на бракоразводно дело, напълно достатъчно е да носите решението за развод, с което връщате предишната си фамилия. Ако е следствие пък на сключен брак, носите акта за брак.



За повече информация: http://mitkovalawyers.com | За контакти

											адв. Симеонова

адв. Симеонова

26.02.2018

Отговор: Здравейте!

Разбирам, че въпросът Ви всъщност е дали може да избегнете изваждането на удостоверение за идентичност на имената.
Това зависи от съответния КАТ - как точно процедират те.
Принципно - би следвало да приемат документите, ако им приложите копие от документа, възоснова на който е сменено името (съответно акт за граждански брак или съдебно решение), особено щом ЕГН и другите данни съвпадат. Но това не винаги е така - зависи каква практика се е наложила. Така че, по-добре звъннете по телефона и попитайте тях.
Иначе - удостоверението не е скъпо, а и може да бъде издадено веднага (зависи колко сте готова да платите - десетина лева е най-скъпият вариант).
Ето Ви подробности от сайта на Столична община:
https://usl.sofia.bg/ePortal/pages/text/service-details.xhtml;jsessionid=B93F284B107F68FB1FFA86D177476773.apps03?serviceId=90

Успех!

С поздрав: адв. Симеонова
София, ул. "Христо Белчев" 18
тел.0884 94 52 56 или 0898 20 60 91
имейл: advokatsimeonova@yahoo.com



За повече информация: http://exlege.bg | За контакти

Популярни въпроси - Продажба на имот

Виж всички въпроси

продажба на недвижим имот-къща с дворно място Имотът е собственост на гражданка на Шотландия. Имаме нот. заверено безсрочно пълномощно ,декларация по чл.264 нот. заверена през м. април... Последен отговор - 16.01.2019 от Адвокат Николина Митова

3 Отговори

Недвижимо имущество Здравейте!Искам да попитам.Майка ми иска да продаде апартамента.Той е закупен по-време на брак със вторият и съпруг.След което тя се развежда с него и... Последен отговор - 3.02.2019 от адв.Галина Чанкова

2 Отговори

възстановяване на одържавен имот Собственик съм на дворно място с масивна къща в Бояна, София, но през 1964 г. е извършено одържавяване на 150 кв.м от дворното място, като това е станало с акт... Последен отговор - 3.02.2019 от адв.Галина Чанкова

1 Отговори

Продажба имот Здравейте, ЧСИ продава апартамент, по което и.д. взискателят е вписал искова молба и решението е в негова молза (обявява длъжника за собственик на... Последен отговор - 20.01.2019 от адв.Галина Чанкова

1 Отговори

Възбрана на имот Здравейте моят въпрос е следният.След развод с жена ми получих възбрана на нейната част на имота в който живея.Възможно ли е това след като в разводното... Последен отговор - 10.02.2019 от адв. Симеонова

1 Отговори
Виж всички въпроси

Задай въпрос!

Колебаете се дали да закупите имот в даден район? Искате да научите каква е реалната стойност на вашия дом? Получете съвет от тези, които знаят! Ceb.bg дава възможност на потребителите да задават въпроси относно покупка, продажба, наем, стопанисване, управление, ремонт и всичко останало около имотите. Питайте и ще получите отговор от експертите в бранша!

Задай въпрос!

Полезни сайтове

  • bgtop.net

    Топ класацията на българските сайтове

Анкета

Имаме ли нужда от закон, който да регламентира дейността на брокерите?
Резултати Архив