Регистрация Забравена парола

home home   Мобилна версия

Проблем с продажба на земеделска земя

28.05.2015 - Продажба на имот - 1 Отговори     (0)

Здравейте! Проблемът е следния.Баба ми иска да си продаде земеделската земя,но е съсобственик с още няколко наследника един от които е в Киев.Не се знае дали изобщо ще се прибере в Бълагрия.Не иска да подписва никакъв документ и да ни го изпрати.Има ли някакъв начин баба ми и другите наследници да си продадът техните дялове ? Бяхме стигнали почти до сделка..но нотариуса отказа ...само заради този човек в Киев.."Като се върнел можел да обяви сделката за нищожна " Благодаря Ви предварително !

									Цветослав

Цветослав

Отговори (1)   

											адвокат Милена Миткова

адвокат Милена Миткова

28.05.2015

Отговор: Със сигурност, не може да обяви сделката за нищожна. Единственото, което може да иска /и то по съдебен ред/, е да изкупи от Вас, това което Ви е продадено, на цената на която е продадено. Срокът за това е двумесечен от сделката.
Освен това, има начин да се спази процедурата по чл.33 от Закона за собствеността - да се предложи за продажба първо на съсобственик, без значение къде е той. изпраща му се нотариална покана на постоянния му адрес тук, да се яви на конкретна дата и час пр инотариуса, за закупуване на идеалните части, на определена цена. Като не се яви, нотариуса съставя проткол и правите продажба към Вас на същата цена.



За повече информация: http://mitkovalawyers.com | За контакти

Популярни въпроси - Продажба на имот

Виж всички въпроси

Прекратяване Пожизнено право на ползване Здравейте, важи ли погасяването на ползването, ако не е упражнено след 5 години, ако става въпрос за пожизнено такова? Ако да по съдебен път ли се изисква... Последен отговор - 17.04.2018 от адв.Галина Чанкова

3 Отговори

Агенция ОАНИТ АВОР копира моя лична обява за продажба на мой собствен имот и я... Ако това общество на брокери и агенции не работи за усъвършенствуването на имотния пазар, доверието към тях ще се срине още повече. В много държави има... Последен отговор - 17.04.2018 от Кристина Найденова

2 Отговори

Пожизнено право на ползване Здравейте, важи ли погасяването на ползването, ако не е упражнено след 5 години, ако става въпрос за пожизнено такова? Ако да по съдебен път ли се изисква... Последен отговор - 10.04.2018 от адвокат Милена Миткова

2 Отговори

Продажба наследствен имот Предстой ни продажба на наследствен имот с наследници аз и майка ми.На мое име имам необслужвани кредити,без залози,гаранти и тн.Възможно ли е да... Последен отговор - 13.04.2018 от адв.Галина Чанкова

1 Отговори

Продажба наследствен имот Ще продаваме наследствен имот с наследници аз и моята майка.На мое име имам необслужвани и забавени кредити(внасям постоянно по малко на колектирски... Последен отговор - 13.04.2018 от адвокат Милена Миткова

1 Отговори
Виж всички въпроси

Задай въпрос!

Колебаете се дали да закупите имот в даден район? Искате да научите каква е реалната стойност на вашия дом? Получете съвет от тези, които знаят! Ceb.bg дава възможност на потребителите да задават въпроси относно покупка, продажба, наем, стопанисване, управление, ремонт и всичко останало около имотите. Питайте и ще получите отговор от експертите в бранша!

Задай въпрос!

Полезни сайтове

  • bgtop.net

    Топ класацията на българските сайтове

Анкета

Имаме ли нужда от закон, който да регламентира дейността на брокерите?
Резултати Архив