Регистрация Забравена парола

home home   Мобилна версия

Проблем с арендатор

06.07.2018 - Земеделска земя - 2 Отговори     (0)

Здравейте,мога ли да получа полагащата се рента след като съм продал земята? Благодаря

									Христов

Христов

Отговори (2)   

											Адвокат Николина Митова

Адвокат Николина Митова

09.07.2018

Отговор: Здравейте,

съгласно чл. 17, ал. 2 и ал. 3 от Закона за арендата в земеделието - "приобретателят на арендувания обект на договора замества арендодателя като страна в договора за аренда, ако същият е бил вписан, дори и обектът на договора още да не е предаден. Ако договорът не е бил вписан, той има сила по отношение на приобретателя за две стопански години след годината на придобиването.
(3) Приобретателят е длъжен да уведоми незабавно арендатора за настъпилото заместване. Той не може да иска от арендатора да изпълни към него задължение, което той вече е изпълнил към предишния арендодател до получаване на съобщението за заместването."



За контакти

											адв. Симеонова

адв. Симеонова

14.07.2018

Отговор: Здравейте, г-н Христов!
Въпросът ви не е много ясен...
Ако под "полагаща се" имате предвид рентата за минало време, т.е. за времето ПРЕДИ продажбата - да, имате право да я получите.
Ако, обаче, имате предвид рента за времето СЛЕД продажбата - прочетете внимателно отговора на колегата Митова.
А има и трети вариант - ако питате дали може да получите суми, които се дължат за времето след продажбата, но от името на новия собственик - да, само че с ИЗРИЧНО пълномощно от него, с нотариална заверка на подписите.

С поздрав: адв. Симеонова
София, ул. "Христо Белчев" 18
тел.0884 94 52 56 или 0898 20 60 91
имейл: advokatsimeonova@yahoo.com



За повече информация: http://exlege.bg | За контакти

Популярни въпроси - Земеделска земя

Виж всички въпроси

Кой получава рентата при ревандикация на земеделски земи? На 03.08.2020 г. окончателно спечелих дело по чл. 108 ЗС и ревандикирах наследствените си земи. Свързах се с арендатора. Има НЕВПИСАН едногодишен договор с... Последен отговор - 15.09.2020 от Ренета Стоянова

12 Отговори

наследствени земи Здравейте.С бившата си жена имаме наследена нива придобита по време на брака.Наследената нива е от чичо на моя баща,които преди да почине я преписва на... Последен отговор - 26.05.2020 от адв. Симеонова

4 Отговори

Наследство на аграрна земя и продажба След смъртта на баща ми през 2004, той оставя земеделска земя на двамащ наследници - Петра Д. Иванова, пишеща настоящето, и Харалампи Д. Иванов, брат. Преди... Последен отговор - 30.09.2020 от адв.Галина Чанкова

3 Отговори

вменява ми се парагав 4 върху имота ми имам нот акт от 1950 год производан от нот акт от 1933 год. земята е земед. 4 кат. не е раздавана от държавата на никого никога. Защо е въведена като земя по... Последен отговор - 28.07.2020 от Адвокат Николина Митова

1 Отговори

Служебна бележка за земеделска земя за пред социални Здравейте. Случая е на мой приятел, който търси отговор. Има наследствена земя, заедно с още около 40 човека. Става въпрос за едни орехи, които в момента... Последен отговор - 9.07.2020 от Адвокат Николина Митова

1 Отговори
Виж всички въпроси

Задай въпрос!

Колебаете се дали да закупите имот в даден район? Искате да научите каква е реалната стойност на вашия дом? Получете съвет от тези, които знаят! Ceb.bg дава възможност на потребителите да задават въпроси относно покупка, продажба, наем, стопанисване, управление, ремонт и всичко останало около имотите. Питайте и ще получите отговор от експертите в бранша!

Задай въпрос!

Полезни сайтове

  • bgtop.net

    Топ класацията на българските сайтове

Анкета

Имаме ли нужда от закон, който да регламентира дейността на брокерите?
Резултати Архив