Регистрация Забравена парола

home home   Мобилна версия

Проблем с пуктатините на балкона, следствие на което мазилката пада на големи петна

18.05.2018 - Ремонти - 1 Отговори     (0)

Както написах по-горе в мозайката на балкона на съседите над мен се появиха пукнатини. При дъжд или снеготопене през тях прониква вода, което доведе до падане на мазилката на петна. При едно мое излизане на балкона част от падащата мазилка ме удари по рамото. Разговорите с предишните собственици, както и с настоящите не доведе до резултат. Домоуправителката е запозната с проблема, но не мисля че е наясно какво да предприеме. На свои ред аз също създавам проблем на съседката под мен, но т.к. съм посредата не мога да правя ремонт два пъти.
Във връзка с гореизложеното , моля да ми посочите законовия начин за справяне с проблема.

									Елинка Божилова

Елинка Божилова

Отговори (1)   

											Адвокат Николина Митова

Адвокат Николина Митова

21.05.2018

Отговор: Съгласно чл. 195, ал. 1 от Закона за устройство на територията (ЗУТ) собствениците на строежи са длъжни да ги поддържат в техническо състояние, отговарящо на основните изисквания по чл. 169, ал. 1 и 3. В противен случай кметът на общината издава заповед, с която задължава собственика да извърши в определен срок необходимите ремонтни и възстановителни дейности за поправяне или заздравяване. В този смисъл следва да подадете заявление до кмета на съответния район в София, като детайлно опишете проблема и иизскате издаването на заповед по чл. 195, ал. 3 от ЗУТ по отношение на съседите над Вас.


За контакти

Популярни въпроси - Ремонти

Виж всички въпроси

Канализация Отходни води- ремонт От няколко години има проблем с отходните тръби. Нужен е ремонт. Вече има случай задръстване на тоалетна на първия етаж поради пропадания и... Последен отговор - 23.10.2021 от адв.Галина Чанкова

2 Отговори

подмяна на носещи греди и ребра на съществуващ покрив Здравейте, въпросът ми е следния : трябва ли ми разрешение за ремонт на съществуващ покрив с подмяна на ребра и носещи греди поради изгниване в... Последен отговор - 31.10.2021 от адв.Галина Чанкова

2 Отговори

Тротоарни площи около блок Здравейте. Живея в блок заобиколен от тротоар (плочки). Няма пряк досег с път/улица. Тъй като плочките са се разбили през годините. Трябва да бъдат... Последен отговор - 16.06.2020 от Адвокат Николина Митова

1 Отговори

ремонт на съществуващ покрив Здравейте, въпросът ми е следния : трябва ли ми разрешение за ремонт на съществуващ покрив с подмяна на ребра и носещи греди поради изгниване в... Последен отговор - от

0 Отговори

ремонт на съществуващ покрив с подмяна на носещи греди и ребра Здравейте, въпросът ми е следния : трябва ли ми разрешение за ремонт на съществуващ покрив с подмяна на ребра и носещи греди поради изгниване в... Последен отговор - от

0 Отговори
Виж всички въпроси

Задай въпрос!

Колебаете се дали да закупите имот в даден район? Искате да научите каква е реалната стойност на вашия дом? Получете съвет от тези, които знаят! Ceb.bg дава възможност на потребителите да задават въпроси относно покупка, продажба, наем, стопанисване, управление, ремонт и всичко останало около имотите. Питайте и ще получите отговор от експертите в бранша!

Задай въпрос!

Полезни сайтове

  • bgtop.net

    Топ класацията на българските сайтове

Анкета

Имаме ли нужда от закон, който да регламентира дейността на брокерите?
Резултати Архив