Регистрация Забравена парола

home home   Мобилна версия

Преминаване през чужд имот

24.05.2019 - Правни казуси - 2 Отговори     (0)

Здравейте, закупил съм сграда, която е с идеални части право на строеж в чужд имот, както и с учредено право на преминаване през чуждия имот. Не е уточнено мястото на преминаване и сега собственика на имота ме ограничава откъде да минавам. Въпроса ми е имали право, или аз имам право да си минавам през цялото УПИ?

									Иван Колев

Иван Колев

Отговори (2)   

											Адвокат Николина Митова

Адвокат Николина Митова

24.05.2019

Отговор: Здравейте, г-н Колев,

за точен отговор е препоръчително адвокат да прегледа документа за учреденото право на преминаване. Но най-общо, съгласно чл. 64 от Закона за собствеността - собственикът на постройката може да се ползува от земята само доколкото това е необходимо за използуването на постройката според нейното предназначение.



За контакти

											адв.Галина Чанкова

адв.Галина Чанкова

26.05.2019

Отговор: Здравейте господин Колев!
Правилно собственика на чуждия имот Ви ограничава от къде да минавате. След като се налага да преминавате през чужд имот, за да достигнете до своя имот, задължително се учредява право на преминаване съгласно Закона за собствеността, но задължително в нотариалния ак се описва мястото през което имате право на преминаване.
Изненадана съм, че в нотариалния акт не било посочено, поради което консултирайте се първоначално с адвокат, който да отговори на въпроса - вярна или не е Вашата констатация и ако това е така, то задължително отидете при Нотариус да издаде допълнение към нотариалния акт и впише точно мястото през което можете да преминавате през чуждия имот, за да достигнете своя имот.
С уважение,
адв.Чанкова
София, ул. "Три уши", 1, етаж 3, офис 1
телефон 0887 201 222



За контакти

Популярни въпроси - Правни казуси

Виж всички въпроси

етажна собственост управител Моля , кажете как се постъпва , ако избраният Управител на ЕС си продаде жилището и иска да се освободи от тази длъжност? Става въпрос за етажна... Последен отговор - 9.06.2019 от дон

4 Отговори

Разрешение за ползване на покривна тераса. Здравейте.Закупихме апартамент на последен 5-ти етаж на жилищна сграда. Има нотариално заверена декларация съгласие /подписана от част от... Последен отговор - 16.06.2019 от адв.Галина Чанкова

3 Отговори

Дарение Добър ден! Преди 9 години майка ми ми направи дарение на недвижим имот. В нотариалния акт пише, че майка ми(дарител) запазва правото си на ползване на... Последен отговор - 16.06.2019 от адв.Галина Чанкова

3 Отговори

Може ли да се оспори дарение при тази ситуация ? Здравейте, искам да попитам какво може да се направи при следния случай - бащата дължи детска издръжка от солидна сума, натрупана във времето. За да... Последен отговор - 9.06.2019 от адв.Галина Чанкова

3 Отговори

Изграждане на навес Имаме масивен хамбар, който е построен с разрешително на границата на урегулиран парцел заедно с къщата през 1960 година. Нашите съседи са решили да си... Последен отговор - 9.06.2019 от адв.Галина Чанкова

1 Отговори
Виж всички въпроси

Задай въпрос!

Колебаете се дали да закупите имот в даден район? Искате да научите каква е реалната стойност на вашия дом? Получете съвет от тези, които знаят! Ceb.bg дава възможност на потребителите да задават въпроси относно покупка, продажба, наем, стопанисване, управление, ремонт и всичко останало около имотите. Питайте и ще получите отговор от експертите в бранша!

Задай въпрос!

Полезни сайтове

  • bgtop.net

    Топ класацията на българските сайтове

Анкета

Имаме ли нужда от закон, който да регламентира дейността на брокерите?
Резултати Архив