Регистрация Забравена парола

home home   Мобилна версия

преместваем обект-цистерна

09.07.2018 - Други - 2 Отговори     (0)

Здравейте !
Притежавам цистерна за вода която е около 8 кв.м. и височина по.малка от 2.5 м ,разположена в моя имот в в ъгъл непосредствено до границите на имота. От едната страна на този ъгъл е главна улица,но има и тротоарна площ 8 около 2 м /, а от другата е улица.. От общината изискват да си извадя разрешение за поставяне на преместваем обект, като отстоянията от границите на имота да е 3 м.и съответно да преместя цистерната, тъй като същата пречи на видимостта при излизане от второстепенната улица. Цистерната преместваем обект ли е и какви следва да бъдат отстоянията от границите на имота при поставянето и ?

									marin velikov

marin velikov

Отговори (2)   

											Адвокат Николина Митова

Адвокат Николина Митова

11.07.2018

Отговор: Здравейте,

съветът ми е да спазите писменото предписание, издадено от общината, в противен случай може да Ви бъде наложена глоба. Преместваемите обекти съгласно ЗУТ са павилиони, кабини, маси, зарядни колонки за електрически превозни средства, както и други елементи на градското обзавеждане (спирки на масовия градски транспорт, пейки, осветителни тела, съдове за събиране на отпадъци, чешми, фонтани, часовници и други). Съгласно горното, цистерната също може да се разглежда като преместваем обект.



За контакти

											адв.Галина Чанкова

адв.Галина Чанкова

12.07.2018

Отговор: Здравейте!
Статутът и начинът на ползване на видовете преместваеми обекти / вещи/ е уреден в чл.56 от Закона за устройство на територията / ЗУТ/ .
Когато става въпросза ползване на такива в имот, собственост на физическо лице, в този случай важат разпоредбите на Наредба, приета от Общинският съвет на съответната община.
Когато става въпрос за ползване на такива обекти върху държавна или общинска земя, в този случай се произнася и Главният архитект на Общината.
При всички положения обаче, във Вашият казус, след като са Ви предупредили, че при неизпълнение на разпоредбата на Общината следва да Ви бъде наложена глоба, означава на практика, че такава Наредба действа на територията на Общината в която живеете и Вие сте длъжни да се съобразите с нея.
С уважение,
адв.Чанкова
София, ул. Три уши, 1, етаж 3, офис 1
телефон 0887 201 222



За контакти

Популярни въпроси - Други

Виж всички въпроси

наследство Здравейте имам следният въпрос как да разбера какво съм наследила от родителите онлайн може ли Последен отговор - 1.11.2020 от адв.Галина Чанкова

2 Отговори

ПОДЯЛБА НА ИМОТ В РЕАЛНИ ЧАСТИ Съсобственик съм на 1/2 сграда и 1/4земя от производствена недовършена сграда - идеални части. Искаме да си разделим имота в реални части, за да можем да си... Последен отговор - 19.07.2020 от адв.Галина Чанкова

2 Отговори

Закупуване на държавна земя или отстъпване правото на строеж върху такава Добър ден, Закупихме първи етаж, от двуетажна жилищна сграда, находяща се в град София, район Кремиковци, кв. Сеславци, ул. Стара планина №57 (петдесет и... Последен отговор - 2.07.2020 от адвокат Милена Миткова

1 Отговори

Връщане капаро за почивка Здравейте, Февруари месец платихме капаро на ръка срещу подпис на лицето, което получава сумата, за 7 дневна почивка в Гърция. В последствие, както... Последен отговор - 13.07.2020 от Адвокат Николина Митова

1 Отговори

Строеж на изгребна яма върху държавна земя без преотстъпено право на строеж Добър ден, Закупихме първи етаж, от двуетажна жилищна сграда, находяща се в град София, район Кремиковци, кв. Сеславци, ул. Стара планина №57 (петдесет и... Последен отговор - от

0 Отговори
Виж всички въпроси

Задай въпрос!

Колебаете се дали да закупите имот в даден район? Искате да научите каква е реалната стойност на вашия дом? Получете съвет от тези, които знаят! Ceb.bg дава възможност на потребителите да задават въпроси относно покупка, продажба, наем, стопанисване, управление, ремонт и всичко останало около имотите. Питайте и ще получите отговор от експертите в бранша!

Задай въпрос!

Полезни сайтове

  • bgtop.net

    Топ класацията на българските сайтове

Анкета

Имаме ли нужда от закон, който да регламентира дейността на брокерите?
Резултати Архив