Регистрация Забравена парола

home home   Мобилна версия

Прехвърляне на телефонен номер от един оператор на друг без мое съгласие и знание

01.11.2017 - Други - 2 Отговори     (0)

Здравейте! Случаят е следния като собственик на предплатена телефонна карта към теленор, която я използвам от много години, декември 2016г картата ми беше блокирана. В периода на блокирането бях в Русия, след като се върнах в България и потърсих информация от теленор разбрах че към същия оператор е постъпило заявление от мтел за пренос на номер, което е изпълнено. Всико това става в период в който аз отсъствам от България. При искане да бъде поправена грешката от теленор и да ми бъде възтановен номера, ми беше отказано. При опит да разбера от мтел какво се е случило с нимера слъжителката ми отговори че за нонера не излиза никаква информация. Въпроса ми е какви са правата ми в тази ситуация? Благдаря за отделеното време!

									Николай Димитров

Николай Димитров

Отговори (2)   

											Адвокат Николина Митова

Адвокат Николина Митова

01.11.2017

Отговор: Здравейте,
препоръчвам да подадете писмено заявление и до двата мобилни оператори, като изискате получаването на писмен отговор по случая. На сайта на "Теленор" има форма за изпращане на писмени запитвания, на които служители на дружеството отговарят. Ако установите след получаването на писмените отговори, че е налице нарушение от страна на мобилните оператори, можете да подадете жалба до КЗП.



За контакти

											адв.Галина Чанкова

адв.Галина Чанкова

03.11.2017

Отговор: Здравейте!
Не сте посочили - КЪМ МОМЕНТА В ДОГОВОРНИ ОТНОШЕНИЯ ЛИ СТЕ С ТЕЛЕНОР, ИЛИ НЕ?
Ако договорът с Теленор продължава - да Ви обяснят писмено на какво основание и за колко време.
Ако договорът с Теленор е прекратен - да Ви обяснят писмено защо и от кога.
Едва, когато получите писмени отговори от Теленор, тогава проверете и в Мтел.
След събиране на отговорите от двата мобилни оператора и НАЛИЧИЕ НА НЕЯСНОТА, или ФОРМАЛЕН ОТГОВОР е редно да се обърнете към Комисията за защита на потребителите.Но, преди това, обърнете се към адвокат, за да бъдат оформени нещата в жалбата прецизно и точно.
Успех Ви пожелавам!
С уважение,
адв.Чанкова
София, ул. "Три уши", 1, етаж 3, офис 1
телефон 0887 201 222



За контакти

Популярни въпроси - Други

Виж всички въпроси

издаване на скица ПИ с НАкт от1991г е закупен имот (скица хххх/1991). В АгВп разполагат с НА, но нямат скица. Имотът е оградено с телена мрежа голо място и е в границите на... Последен отговор - 17.01.2021 от адв.Галина Чанкова

4 Отговори

обезщетение при чл.325 ал 1 т.3 Здравейте ! Ще бъда благодарна, ако има компетентно лице да ме осветли по следният казус. Притеснена съм за племенника ми...Назначен е на срочен... Последен отговор - 7.02.2021 от адв.Галина Чанкова

4 Отговори

наследство Здравейте имам следният въпрос как да разбера какво съм наследила от родителите онлайн може ли Последен отговор - 1.11.2020 от адв.Галина Чанкова

2 Отговори

Газифициране Трябва ли разрешение на съседи в решим на етажна собственост за газифициране? Последен отговор - 28.02.2021 от адв.Галина Чанкова

1 Отговори

обезщетение по 325чл1 Задайте въпроса си тук Здравейте ! Ще бъда благодарна, ако има компетентно лице да ме осветли по следният казус. Притеснена съм за племенника... Последен отговор - от

0 Отговори
Виж всички въпроси

Задай въпрос!

Колебаете се дали да закупите имот в даден район? Искате да научите каква е реалната стойност на вашия дом? Получете съвет от тези, които знаят! Ceb.bg дава възможност на потребителите да задават въпроси относно покупка, продажба, наем, стопанисване, управление, ремонт и всичко останало около имотите. Питайте и ще получите отговор от експертите в бранша!

Задай въпрос!

Полезни сайтове

  • bgtop.net

    Топ класацията на българските сайтове

Анкета

Имаме ли нужда от закон, който да регламентира дейността на брокерите?
Резултати Архив