Регистрация Забравена парола

home home   Мобилна версия

Прехвърляне на имот

27.12.2019 - Продажба на имот - 2 Отговори     (0)

Здравейте! Може ли лице, живеещо в чужбина да прехвърли своя идеална част от имот(жилище) на свой роднина(брат например) и то без да се връща в България? Имат ли право на претенции неговите деца, ако са малолетни или жена, с която живее на семейни начала? Благодаря ви!

									Мими681

Мими681

Отговори (2)   

											Адвокат Николина Митова

Адвокат Николина Митова

27.12.2019

Отговор: Здравейте, Мими,

собственикът може да упълномощи с пълномощно с нотариална заверка на подписа и съдържанието друго лице относно прехвърлянето на идеална част от жилището. В случай че роднината не е съсобственик на имота, е необходимо идеалната част да бъде предложена първо за изкупуване по реда на чл. 33 от Закона за собствеността на другия съсобственик. Към пълномощното са необходими и декларации по чл. 264, ал. 2 от ДОПК и чл. 25, ал. 8 от ЗННД с нотариална заверка на подписите.
Ако прехвърлянето на правото на собственост бъде оформено като дарение, децата на собственика след смъртта му имат право на иск за накърняване на запазена част от наследството.



За контакти

											адвокат Милена Миткова

адвокат Милена Миткова

27.12.2019

Отговор: Няма никаква пречка, тъй като може да упълномощи лице тук, което да го представлява. Ще е необходимо да се завери пълномощно и декларации по образец в съответното консулство там.
В момента към него не могат да имат претенции децата му, без значени дали са малолетни или не. А пък жена, която не е съпруга (нямат брак), изобщо няма какво да претендира. След смъртта му обаче, неговите наследници по закон (децата му и евентуално, съпруга), могат да оспорват част от прехвърлянето, ако то безвъзмездно, каквото е дарението.



За контакти

Популярни въпроси - Продажба на имот

Виж всички въпроси

Продажба на апартамент с паркомясто Аз и съпругата ми сме купили от фирма инвеститор по един апартамент с по едно паркомясто /всеки от нас/ ново строителството. Сградата вече има... Последен отговор - 6.11.2022 от адв.Галина Чанкова

2 Отговори

Покупко продажба на имот Аз като физическо лице съм Подписал с фирмата Инвеститор Предварителен договор за покупко-продажба на апартамент с паркомясто в начален етап от... Последен отговор - 1.11.2022 от адвокат Милена Миткова

1 Отговори

Продажба на къща построена с право на строеж през 1987год Здравейте!Случаят е много сложен!За това Ви моля за съдействие!През 1987год родители дават право на строеж на 1 син да построи в общ двор къща 48кв,като... Последен отговор - 13.11.2022 от адв.Галина Чанкова

1 Отговори

Преупълномощаване на агенция ( прехвърляне права)-рискове? Здравейте, Продавам 2 мои поземлени имота по нотариален акт и три на баща ми като наследник на дядо ми в едно и също землище. Иска да ги купи агенция за... Последен отговор - 2.12.2022 от Адвокат Николина Митова

1 Отговори

Продажба на имоти след три години от покупката Здравейте Искам да продам апартамент с паркомясто които съм закупил преди 4 /четири/ години. Съгласно ЗДДФЛ - Чл. 13. (1) не са облагаеми: 1. доходите,... Последен отговор - 6.11.2022 от адв.Галина Чанкова

1 Отговори
Виж всички въпроси

Задай въпрос!

Колебаете се дали да закупите имот в даден район? Искате да научите каква е реалната стойност на вашия дом? Получете съвет от тези, които знаят! Ceb.bg дава възможност на потребителите да задават въпроси относно покупка, продажба, наем, стопанисване, управление, ремонт и всичко останало около имотите. Питайте и ще получите отговор от експертите в бранша!

Задай въпрос!

Полезни сайтове

  • bgtop.net

    Топ класацията на българските сайтове

Анкета

Имаме ли нужда от закон, който да регламентира дейността на брокерите?
Резултати Архив