Регистрация Забравена парола

home home   Мобилна версия

Прехвърляне на MPS Прехвърляне на МПС - Данък ? Прехвърляне на МПС - данък ?

23.10.2017 - Данъци и такси - 1 Отговори     (0)

Здравейте! Искам да продам автомобила си, който е закупен през април 2017 и въпроса ми е трябва ли да предоставям квитанция за платен данък пред нотариус? Задавам този въпрос, защото нямам представа дали е задължително да се плаща данъка, при положение, че се прехвърля същата година. И също АКО трябва да се плати за колко месеца трябва? До момента или до края на годината. Благодаря предварително! Хубава вечер!

									Ivan

Ivan

Отговори (1)   

											Адвокат Николина Митова

Адвокат Николина Митова

23.10.2017

Отговор: Здравейте,

разпоредбата на чл. 264, ал. 2 от ДОПК (Данъчно-осигурителен процесуален кодекс) е съвсем ясна - прехвърляне на собствеността върху моторни превозни средства се извършва след представяне на издаден или заверен от общината документ за платен данък върху превозното средство по Закона за местните данъци и такси. Т.е. необходимо е да представите пред нотариуса квитанция за заплатен данък за периода от месец април 2017 г. до датата на продажбата (периодът, в който МПС е Ваша собственост).



За контакти

Тагове

здравейте

  

април

  

2017

  

квитанция

  

платен

  

данък

  

пред

  

Популярни въпроси - Данъци и такси

Виж всички въпроси

Данък от наем на апартамент на физическо лице Здравейте, собственичка съм на апартамент, прехвърлен с дарения от родителите ми, които са запазили една стая с право на ползване. Апартаментът към... Последен отговор - 27.03.2018 от Адвокат Николина Митова

1 Отговори

Покупка на вече регистрирано МПС Здравейте! Купувам си МПС регистрирано в Стара Загора, а аз съм с постоянно жителство в Хасково, но не живея там, освен това МПС-то е Мотор, който... Последен отговор - 14.03.2018 от Адвокат Николина Митова

1 Отговори

давностен срок данък сгради и такса смет Здравейте! Имам задължение над две хиляди лева за данък сгради и такса смет. Това задължение е от 2012 г. насам. Ходих в една от софийските общини за да... Последен отговор - 16.03.2018 от Адвокат Николина Митова

1 Отговори

Данък МПС Здравейте ! Имам решение на ТЕЛК над 75% . Въпроса ми е имам ли облекчение за данък на мотопед или мотоциклет ! Последен отговор - 23.03.2018 от Адвокат Николина Митова

1 Отговори

Имаш ли право да си преустроиш апартамента на 2 отделни и единия да го отдадеш... Здравейте искам да попитам има ли комшийката ми право да си преустрои апартамента на 2 отделни с единия да го отдаде под наем? И наемателите даже и да не... Последен отговор - 1.04.2018 от адв.Галина Чанкова

1 Отговори
Виж всички въпроси

Задай въпрос!

Колебаете се дали да закупите имот в даден район? Искате да научите каква е реалната стойност на вашия дом? Получете съвет от тези, които знаят! Ceb.bg дава възможност на потребителите да задават въпроси относно покупка, продажба, наем, стопанисване, управление, ремонт и всичко останало около имотите. Питайте и ще получите отговор от експертите в бранша!

Задай въпрос!

Полезни сайтове

  • bgtop.net

    Топ класацията на българските сайтове

Анкета

Имаме ли нужда от закон, който да регламентира дейността на брокерите?
Резултати Архив