Регистрация Забравена парола

home home   Мобилна версия

Права на съсобственик при смърт на другия съсобственик

16.05.2018 - Правни казуси - 1 Отговори     (0)

Госпожо Миткова, благодаря Ви за компетентния и бърз отговор на първия ми въпрос! Моля да ми разясните следния казус! По съдебно решение за развод по взаимно съгласие, придобитото по време на брака ни с бившият ми съпруг имущество стана обикновена съсобственост, като семейното жилище остана да се ползва от него и пълнолетният ни син. Бившият ми съпруг почина, като междувременно никой от нас не е предявявал иск за делба на имуществото /жилище, дворно место с вила , кола и др. движими вещи/. Синът ми твърди, че след смърта на баща му, тъй като не сме делили съсобственото имущество реално, аз губя моята 1/2 идеална час от обикновенната съсобственост на имуществото придобито по време на брака, при съдено ми съгласно решението за развод. Моля за отговор на въпроса, имат ли наследниците на бившият ми съпруг някакви права върху моята присъдена след развода съсобственост? Благодаря предварително за компетентния отговор, който очаквам да получа!

									Мариана Иванова

Мариана Иванова

Отговори (1)   

											адвокат Милена Миткова

адвокат Милена Миткова

16.05.2018

Отговор: Това, че не е извършена делба по никакъв начин не води до 'загубване" правата Ви на собственик. Наследниците на Вашия бивш съпруг наследяват единствено и само това, което баща им е притежавал към момента на смъртта си. Върху Вашия дял от собствеността нямат наследствени права или каквито и да е други.
Хипотетично съществува опция за придобиване по давност /10 годишна/, но специално при сънаследници е трудно. Бих Ви посъветвала да се ориентирате към съдебна делба. Задължително е и да ги поканите да Ви плащат месечно обезщетение за лишаването Ви от ползване на имотите и колата. Такава покана освен всичко друго, доказва и че те не владеят вещите, като свои, тоест, няма да ги придобият по давност.



За повече информация: http://mitkovalawyers.com | За контакти

Популярни въпроси - Правни казуси

Виж всички въпроси

чл. 14, ал. 4, ЗУЕС Здравейте, Съгласн чл. 14, ал. 4, ЗУЕС, Едно лице може да представлява най-много трима собственици и/или ползватели. Колко гласа има общо, като брои и себе... Последен отговор - 14.09.2020 от адв.Галина Чанкова

3 Отговори

Възстановяване на земеделска земя Здравейте, свекър ми е наследник на 60 дка земеделска земя в землището на с.Ярджиловци обл. Перник, въпроса ми е какво да предприеме, като когато са били... Последен отговор - 14.09.2020 от адв.Галина Чанкова

2 Отговори

Обсебен Съсобствен Имот Наследих от баща си процент в магазин който той е получил от реституция. Магазина има много съсобственици. Трима човека, мажоритарен собственик 51%, друг... Последен отговор - 18.10.2020 от адв.Галина Чанкова

2 Отговори

Моля за отговор Здравейте, Съгласн чл. 14, ал. 4, ЗУЕС, Едно лице може да представлява най-много трима собственици и/или ползватели. Колко гласа има общо, като брои и себе... Последен отговор - 3.09.2020 от адв. Симеонова

1 Отговори

пари при чси имам задържани 6000лв през последните 8 години одържани ми от инвалидната ми пенсия от 200лв всеки месец но не са разпределени до сега на... Последен отговор - 31.10.2020 от Адвокат Николина Митова

1 Отговори
Виж всички въпроси

Задай въпрос!

Колебаете се дали да закупите имот в даден район? Искате да научите каква е реалната стойност на вашия дом? Получете съвет от тези, които знаят! Ceb.bg дава възможност на потребителите да задават въпроси относно покупка, продажба, наем, стопанисване, управление, ремонт и всичко останало около имотите. Питайте и ще получите отговор от експертите в бранша!

Задай въпрос!

Полезни сайтове

  • bgtop.net

    Топ класацията на българските сайтове

Анкета

Имаме ли нужда от закон, който да регламентира дейността на брокерите?
Резултати Архив