Регистрация Забравена парола

home home   Мобилна версия

Ползване на имот без съгласие на собственика

26.03.2013 - Земеделска земя - 1 Отговори     (0)

Години наред фирма използва 3 дка имот на мои близки, без тяхно съгласие. Имотът е бил лозе, собствениците имат нотариален акт. Без съгласието на собствениците на лозето, то е изкоренено, заедно с всички лозя от лозовия масив, част от който е било, теренът е разчистен и се използва като обрботваема земя от фирма. С моите близки договор не е сключван и техните 3 декара, като част от оформилият се на мястото на лозята масив обработваема земя, се обработват 10 години, без те да са получили нищо в замяна. Няколко години след началото на ползването, собствениците са открили фирмата, която обработва земята, но не се е стигнало до някакво писмено договаряне по едни или други причини. Сега отново е установен контакт. Фирмата предлага сключване на договор за аренда, като е изразено съгласие за изплащане на рента за миналата година. Имат ли право собствениците на някакво обезщетение за използването на земята им в предишните години и ако да, какво трябва да направят?

									Славка Василева

Славка Василева

Отговори (1)    Коментара (1)

											адвокат Милена Миткова

адвокат Милена Миткова

27.03.2013

Отговор: Обезщетение за ползване може да се претендира до три години назад. Трябва да докажете, че точно тази фирма е ползвала точно тези три декара. Трябва да се образува съдебно дело. Лично мое мнение е да договорите с фирмата някакво разумно плащане за минал период и да сключите договор за аренда.


За повече информация: http://www.mitkovalawyers.com | За контакти

											Славка Василева

Славка Василева

28.03.2013

Коментар: Много Ви благодаря за отговора!


За контакти

Популярни въпроси - Земеделска земя

Виж всички въпроси

продажба земеделска земя Здравейте,наследници сме на 30 декара поземлен имот :аз,сестра ми и майка ни !Искам да продам моята част.Опитах да разговарям със сестра ми за да стигнем... Последен отговор - 16.09.2018 от адв.Галина Чанкова

2 Отговори

Изплащане на част от рента Имам подписан договор с арендатор за наем на 10 дка земеделска земя, който изтича настоящата година. Аз не поднових договора със стария арендатор, а... Последен отговор - 3.09.2018 от Адвокат Николина Митова

1 Отговори

аренден договор. здравейте, купих земеделска земя на 05.09.2018 с аренден договор сключен през 2015 но влизащ в сила на 01.10.2018. Могали да разваля договора следкато не е влязал в... Последен отговор - 18.09.2018 от Адвокат Николина Митова

1 Отговори

Как да разбера обработва ли се земеделската ми земя? Собственик съм на 12 дка земеделска земя, четвърта категория. Преди няколко години арендаторът ми заплати еднократно рента, но след това представи... Последен отговор - 16.09.2018 от адв.Галина Чанкова

1 Отговори

закупуване на прилежаща площ към сграда - апартамент притежавам апартамента от 07.01.2016 год.но ми искат да заплатя -сума по чл.27а,ал.4 от ЗСПЗЗ/-от10.02.2011-10.01.2016г предходни години правилно ли е това .Как се... Последен отговор - 16.09.2018 от адв.Галина Чанкова

1 Отговори
Виж всички въпроси

Задай въпрос!

Колебаете се дали да закупите имот в даден район? Искате да научите каква е реалната стойност на вашия дом? Получете съвет от тези, които знаят! Ceb.bg дава възможност на потребителите да задават въпроси относно покупка, продажба, наем, стопанисване, управление, ремонт и всичко останало около имотите. Питайте и ще получите отговор от експертите в бранша!

Задай въпрос!

Полезни сайтове

  • bgtop.net

    Топ класацията на българските сайтове

Анкета

Имаме ли нужда от закон, който да регламентира дейността на брокерите?
Резултати Архив