Регистрация Забравена парола

home home   Мобилна версия

Покупка на къща

13.03.2018 - Правни казуси - 1 Отговори     (0)

Къщата е наследена от дядото и няма нотариален акт.Той има син и дъщеря. Дъщерята не е имала брак и деца, (починала е). Синът е бил женен (починали са и двамата) от брака си имат двама сина. Единият син Иван (починал) се отказва от наследство има нотариално заверен документ, а другият син Асен е продавача той е разведен и има една дъщеря. Периода в които Иван се отказва от наследство придобито вече от починалия му баща той е имал брак и 2 деца. Имат ли наследство децата и съпругата на Иван след като той се е отказал? Асен е живял през целия си живот в тази къща съвместно с родителите си и леля си. Родителите му почиват преди повече от 15 год., а леля му преди 8 год. Никои от роднините му не се грижи за къщата. Въпроса ми е ще може ли да се осъществи покупко-продажба или той не е единствения наследник? И ако има и други наследници , може ли Асен да продаде неговия дял от имота?

									Mariq

Mariq Друго
Варна

Отговори (1)    Коментара (1)

											адв.Галина Чанкова

адв.Галина Чанкова

13.03.2018

Отговор: Здравейте!
След като синът Иван се е отказал от бащиното си наследство няма как преживелите негови деца и съпруга да претендират за наследство. Това е абсурдно да се мисли.
Със смъртта на Иван, брат му Асен наследява целият имот.
За други наследници не може да се говори и взима предвид, тъй като Асен е жив. Целият имот принадлежи на Асен и той може да прави каквото пожелае.
И аз му пожелавам успех!
С уважение,
адв.Чанкова
София, ул. Три уши, 1, етаж 3, офис 1
телефон 0887 201 222



За контакти

											Mariq

Mariq

13.03.2018

Коментар: Благодаря Ви за бързия отговор. Искам да добавя, че когато Иван се е отказал от наследство от баща си, неговата майка е все още жива. Тя получава дял от къщата след като съпруга й почива. Иван умира преди майка си. В такъв случай децата на Иван имат ли наследство от тяхната баба?


За контакти

Популярни въпроси - Правни казуси

Виж всички въпроси

чл. 14, ал. 4, ЗУЕС Здравейте, Съгласн чл. 14, ал. 4, ЗУЕС, Едно лице може да представлява най-много трима собственици и/или ползватели. Колко гласа има общо, като брои и себе... Последен отговор - 14.09.2020 от адв.Галина Чанкова

3 Отговори

Възстановяване на земеделска земя Здравейте, свекър ми е наследник на 60 дка земеделска земя в землището на с.Ярджиловци обл. Перник, въпроса ми е какво да предприеме, като когато са били... Последен отговор - 14.09.2020 от адв.Галина Чанкова

2 Отговори

Обсебен Съсобствен Имот Наследих от баща си процент в магазин който той е получил от реституция. Магазина има много съсобственици. Трима човека, мажоритарен собственик 51%, друг... Последен отговор - 18.10.2020 от адв.Галина Чанкова

2 Отговори

Моля за отговор Здравейте, Съгласн чл. 14, ал. 4, ЗУЕС, Едно лице може да представлява най-много трима собственици и/или ползватели. Колко гласа има общо, като брои и себе... Последен отговор - 3.09.2020 от адв. Симеонова

1 Отговори

пари при чси имам задържани 6000лв през последните 8 години одържани ми от инвалидната ми пенсия от 200лв всеки месец но не са разпределени до сега на... Последен отговор - 31.10.2020 от Адвокат Николина Митова

1 Отговори
Виж всички въпроси

Задай въпрос!

Колебаете се дали да закупите имот в даден район? Искате да научите каква е реалната стойност на вашия дом? Получете съвет от тези, които знаят! Ceb.bg дава възможност на потребителите да задават въпроси относно покупка, продажба, наем, стопанисване, управление, ремонт и всичко останало около имотите. Питайте и ще получите отговор от експертите в бранша!

Задай въпрос!

Полезни сайтове

  • bgtop.net

    Топ класацията на българските сайтове

Анкета

Имаме ли нужда от закон, който да регламентира дейността на брокерите?
Резултати Архив