Регистрация Забравена парола

home home   Мобилна версия

Покупка на имот от чужденци.

08.05.2020 - Покупка на имот - 2 Отговори     (0)

Какви имоти може да придобие, в България, юридическо лице, на което всички съдружници са чуждестранни физически лица от държави извън Европейския съюз?

									Кристина Найденова

Кристина Найденова Брокер
София

Отговори (2)   

											Адвокат Николина Митова

Адвокат Николина Митова

09.05.2020

Отговор: Ограничение има само относно земеделска земя съгласно ЗСПЗЗ. Други ограничения няма съгласно българското законодателство.


За контакти

											адв.Галина Чанкова

адв.Галина Чанкова

10.05.2020

Отговор: Здравейте!
Съгласно действащото българско законодателство чужденци и чуждестранни юридически лица могат да придобиват право на собственост върху сгради и ограничени вещни права върху недвижим имот в страната, съгласно чл.29, ал.4 от ЗС и ограничени вещни права върху земеделска земя при определени условия и ред, съгласно чл.3, ал.7 от ЗСПЗЗ.
Чуждестранни граждани на държавите членки на ЕС или държавите членки на Споразумението за Европейско икономическо пространство /СЕИП/ и чуждестранни юридически лица, учредени в съответствие със законите на друга държава-членка или на държава, страна по СЕИП, които пребивават законно в България от 01.01.2007г., могат да придобиват собственост върху земя за второ жилище, при правилата за придобиване на земя, които се отнасят за българските граждани.
Може също да се придобива и при наследяване.
По отношение на придобиване на земеделска земя и гори все още действа отлагателна клауза.
Изключението е - може да се придобива право на собственост върху земеделски и горски имоти за земеделско ползване от граждани на ЕС, които са самостоятелно заети земеделски производители и желаят да се установят и постоянно да пребивават в България. Тези лица следва да са вписани в това им качество по реда на Закона за регистър БУЛСТАТ.
С уважение,
адв.Чанкова
София, ул. Три уши, 1, ет.3, офис 1
телефон 0887 201 222



За контакти

Популярни въпроси - Покупка на имот

Виж всички въпроси

Крайна цена на имот от съдя изпълнител Здравейте, интересува ме при покупка на имот от съдя изпълнител цената на която се провежда търга /публичната продан/ крайна ли е? В обявата на съдя... Последен отговор - 5.10.2020 от Веселинов

5 Отговори

Покупка на имот от съдя изпълнител Когато се закупува къща от съдя изпълнител и примерно се продава 1/2 от постройка, кояно не може да бъде разделена или няма два входа как се влиза във... Последен отговор - 5.10.2020 от адв. Симеонова

3 Отговори

Нотариален акт за постройка. Има някакъв проблем с платформата и немогат да пиша коментари на предходната си тема. Затова пускам нова. Закупих имот с нотариален акт където са... Последен отговор - 30.09.2020 от адв.Галина Чанкова

2 Отговори

имот Имам интерес да закупя общинско жилище на мой близък в София жк.Люлин след като го закупя от общината на негово име той трябва да ми го прехвърли на мен... Последен отговор - 8.12.2020 от адв.Галина Чанкова

2 Отговори

Законност на постройка Закупих имот за който получих само нотариален акт без други документи за постройката, която е в него. В документа е описан имота и сградата е описана... Последен отговор - 19.10.2020 от Кристина Найденова

2 Отговори
Виж всички въпроси

Задай въпрос!

Колебаете се дали да закупите имот в даден район? Искате да научите каква е реалната стойност на вашия дом? Получете съвет от тези, които знаят! Ceb.bg дава възможност на потребителите да задават въпроси относно покупка, продажба, наем, стопанисване, управление, ремонт и всичко останало около имотите. Питайте и ще получите отговор от експертите в бранша!

Задай въпрос!

Полезни сайтове

  • bgtop.net

    Топ класацията на българските сайтове

Анкета

Имаме ли нужда от закон, който да регламентира дейността на брокерите?
Резултати Архив