Регистрация Забравена парола

home home   Мобилна версия

Покупка на дарен имот

25.07.2017 - Покупка на имот - 2 Отговори     (0)

Здравейте! Предстои ми покупка на апартамент, който е придобит чрез дарение от сестра на сестра. Може ли дарителят или негови наследници да предявят претенции след сключване на договора за покупко - продажбата?

									Желязков

Желязков

Отговори (2)   

											адв.Галина Чанкова

адв.Галина Чанкова

26.07.2017

Отговор: Здравейте!
Дарителят може да предяви претенции, ако в договора за дарение е записано, че , примерно запазва правото си на ползване на имота до края на живота си, или че надареният няма право да продава, дарява, заменя, ипотекира, или, както се нарича в правото е извършено дарение с тежест.
Наследниците на дарителя могат да предявят претенции , ако е била накърнена тяхната запазена част. Всеки дарител трябва да знае, че може да се разпорежда до размера на разполагаемата си част.
Договор за дарение се оспорва по съдебен ред.
С уважение,
адв.Чанкова
София, ул. "Три уши", 1, етаж 3, офис 1
телефон - 0887 201 222



За контакти

											адвокат Милена Миткова

адвокат Милена Миткова

26.07.2017

Отговор: Написаното от колегата е вярно, НО чл.227, буква 'в', гласи следното:
Отменението на дарението не засяга правата, които трети лица са придобили върху подарените имоти преди отбелязването на исковата молба, но дареният дължи на дарителя обезщетение за онова, с което се е обогатил.
Тоест, дори някой да реши да отменя дарението, а имотът вече е продаден, то този някой ще може да претендира от надарения само пари, но не и имота. Или с две думи, удостоверение за тежести в деня на сделката, от което да е видно, че за имота няма вписани тежести - искова молба, Ви гарантират напълно.



За повече информация: http://mitkovalawyers.com | За контакти

Популярни въпроси - Покупка на имот

Виж всички въпроси

Високо плащане по предварителен договор Здравейте, На път сме да закупим имот чрез самоучастие и финансиране от банка. Сградата е напълно завършена, с придобит АКТ 15 и подадени документи за... Последен отговор - 25.09.2020 от адв.Галина Чанкова

7 Отговори

Крайна цена на имот от съдя изпълнител Здравейте, интересува ме при покупка на имот от съдя изпълнител цената на която се провежда търга /публичната продан/ крайна ли е? В обявата на съдя... Последен отговор - 5.10.2020 от Веселинов

5 Отговори

Покупка на имот от съдя изпълнител Когато се закупува къща от съдя изпълнител и примерно се продава 1/2 от постройка, кояно не може да бъде разделена или няма два входа как се влиза във... Последен отговор - 5.10.2020 от адв. Симеонова

3 Отговори

Законност на постройка Закупих имот за който получих само нотариален акт без други документи за постройката, която е в него. В документа е описан имота и сградата е описана... Последен отговор - 19.10.2020 от Кристина Найденова

2 Отговори

Нотариален акт за постройка. Има някакъв проблем с платформата и немогат да пиша коментари на предходната си тема. Затова пускам нова. Закупих имот с нотариален акт където са... Последен отговор - 30.09.2020 от адв.Галина Чанкова

2 Отговори
Виж всички въпроси

Задай въпрос!

Колебаете се дали да закупите имот в даден район? Искате да научите каква е реалната стойност на вашия дом? Получете съвет от тези, които знаят! Ceb.bg дава възможност на потребителите да задават въпроси относно покупка, продажба, наем, стопанисване, управление, ремонт и всичко останало около имотите. Питайте и ще получите отговор от експертите в бранша!

Задай въпрос!

Полезни сайтове

  • bgtop.net

    Топ класацията на българските сайтове

Анкета

Имаме ли нужда от закон, който да регламентира дейността на брокерите?
Резултати Архив