Регистрация Забравена парола

home home   Мобилна версия

Плащане за фирма

22.09.2013 - Данъци и такси - 1 Отговори     (0)

Ние сме фирма и сме наели апартамент под наем. Карат ни да плащаме таксата на входа по следната схема - 5 лв. х 2 лица х 3 = 30 лв. Не трябва ли да бъде в размер до 5 пъти по-голям от определения за ЕДНО лице? Плащаме и асансьор, който не ползваме, защото сме на първия етаж.

									Антония Николова

Антония Николова

Отговори (1)   

											адвокат Милена Миткова

адвокат Милена Миткова

25.09.2013

Отговор: Таксата за фирми е до пет пъти по-голяма, в сравнение с тази, която е определена за физическите лица. Тоест, не плащате за ЕДНА фирма, а за броя на хората, ползващи офиса. Ако в кооперацията, където е офиса, таксата е определена на база апартамент, а не на база живущи в него, тогава би следвало да плащате по начина, който казвате. Имайте предвид, че чл. 51 от ЗУЕС е разпоредил, тези разходи да са на база собственик/ползвател или обитател. Колкото до асансьора, следва Общото събрание да вземе решение, че освобождава от такса, живущите на първия етаж. Или да депозирате молба до домоуправителя да бъдете освободени от заплащането й.


За повече информация: http://www.mitkovalawyers.com | За контакти

Популярни въпроси - Данъци и такси

Виж всички въпроси

Данък от наем на апартамент на физическо лице Здравейте, собственичка съм на апартамент, прехвърлен с дарения от родителите ми, които са запазили една стая с право на ползване. Апартаментът към... Последен отговор - 27.03.2018 от Адвокат Николина Митова

1 Отговори

Покупка на вече регистрирано МПС Здравейте! Купувам си МПС регистрирано в Стара Загора, а аз съм с постоянно жителство в Хасково, но не живея там, освен това МПС-то е Мотор, който... Последен отговор - 14.03.2018 от Адвокат Николина Митова

1 Отговори

давностен срок данък сгради и такса смет Здравейте! Имам задължение над две хиляди лева за данък сгради и такса смет. Това задължение е от 2012 г. насам. Ходих в една от софийските общини за да... Последен отговор - 16.03.2018 от Адвокат Николина Митова

1 Отговори

Данък МПС Здравейте ! Имам решение на ТЕЛК над 75% . Въпроса ми е имам ли облекчение за данък на мотопед или мотоциклет ! Последен отговор - 23.03.2018 от Адвокат Николина Митова

1 Отговори

Имаш ли право да си преустроиш апартамента на 2 отделни и единия да го отдадеш... Здравейте искам да попитам има ли комшийката ми право да си преустрои апартамента на 2 отделни с единия да го отдаде под наем? И наемателите даже и да не... Последен отговор - 1.04.2018 от адв.Галина Чанкова

1 Отговори
Виж всички въпроси

Задай въпрос!

Колебаете се дали да закупите имот в даден район? Искате да научите каква е реалната стойност на вашия дом? Получете съвет от тези, които знаят! Ceb.bg дава възможност на потребителите да задават въпроси относно покупка, продажба, наем, стопанисване, управление, ремонт и всичко останало около имотите. Питайте и ще получите отговор от експертите в бранша!

Задай въпрос!

Полезни сайтове

  • bgtop.net

    Топ класацията на българските сайтове

Анкета

Имаме ли нужда от закон, който да регламентира дейността на брокерите?
Резултати Архив