Регистрация Забравена парола

home home   Мобилна версия

опрощаване на данък върху поземлени имоти

21.11.2016 - Правни казуси - 1 Отговори     (0)

Притежавам поземлени имоти, попадащи в НПЗ Илиянци-Запад, които не са застроени, не са изваждани от земеделския фонд, но от 2003г. са нанесени в ОУП на гр.София и за които имам издадени бели скици за дворищна регулация. Имотите се намират в землището на кв.Илиянци, но там няма направен ПУП. Декларирани са в Дирекция "Местни данъци и такси", за което имат определени данъчни оценки (30лв/кв.м). В момента имотите се обработват като земеделски земи, нямат адрес и до тях няма прокарани пътища, но въпреки това се начислява и такса за сметосъбиране и сметоизвозване. Правилно ли е начисляването на данъци за тези имоти - земеделски земи, попадащи в урбанизирана територия,за която няма изготвен ПУП и може ли да бъда освободена от заплащане на данък за тях и да ми бъдат опростени досега начислените данъци?

									Русева

Русева Инженер

Отговори (1)   

											Адвокат Николина Митова

Адвокат Николина Митова

23.11.2016

Отговор: Съгласно чл. 71, т. 1 от Закона за местните данъци и такси не се събира такса за сметосъбиране и сметоизвозване, когато услугата не се предоставя от общината или ако имотът не се ползва през цялата година и е подадена декларация по образец от собственика или ползвателя до края на предходната година в общината по местонахождението на имота. В случай че услугите по сметосъбиране и сметоизвозване не се предоставят от общината, не би следвало да заплащате и съответните такси.


За контакти

Популярни въпроси - Правни казуси

Виж всички въпроси

Наводняване на сутерен Закупих търговско помещение на две нива (приземно и сутерен) през 2014 г. Месеци след придобиване на собствеността, сутеренът прогизва - стените са мокри... Последен отговор - 16.04.2018 от Адвокат Николина Митова

3 Отговори

Отдаване под наем на съсобствен имот Здравейте, трима съсобственика сме на къща на 3 етажа всеки във владение на 1 етаж и по 1/3-та ид.част от дворното място като имота не е разделян. Единия от... Последен отговор - 21.04.2018 от Димитър Пейков

2 Отговори

ОБЩИ ЧАСТИ НА ЖИЛИЩНА СГРАДА ПЛОЩА ПОД ТАРАСИТЕ НА ЖИЛИЩНА СГРАДА ОБЩА ЧАСТ ОТ СГРАДАТА ЛИ Е? ИМА ЛИ ПРАВО ОБЩИНАТА ДА ВЗЕМА НАЕМ ЗА ТАЗИ ПЛОЩ??? Последен отговор - 13.04.2018 от адвокат Милена Миткова

1 Отговори

получаване на нотариален акт след като е получено Удостоверение за търпимост Здравейте, Получих "Удостоверение за търпимост" на 4 сгради в имот собственост на майка ми и мен, като наследник на баща ми. Какви стъпки следва да се... Последен отговор - 20.04.2018 от адвокат Милена Миткова

1 Отговори

нотариален акт след издадено удостоверение за търпимост получих ъдостоверение за търпимост за сгради в имот на майка ми и мен като наследник. Какви стъпки следват, за да получа нотариален акт за имота и... Последен отговор - 20.04.2018 от адв.Галина Чанкова

1 Отговори
Виж всички въпроси

Задай въпрос!

Колебаете се дали да закупите имот в даден район? Искате да научите каква е реалната стойност на вашия дом? Получете съвет от тези, които знаят! Ceb.bg дава възможност на потребителите да задават въпроси относно покупка, продажба, наем, стопанисване, управление, ремонт и всичко останало около имотите. Питайте и ще получите отговор от експертите в бранша!

Задай въпрос!

Полезни сайтове

  • bgtop.net

    Топ класацията на българските сайтове

Анкета

Имаме ли нужда от закон, който да регламентира дейността на брокерите?
Резултати Архив