Регистрация Забравена парола

home home   Мобилна версия

Обстоятелства по чл. 107а КТ

24.07.2017 - Правни казуси - 1 Отговори     (0)

Здравейте,

бих искал да попитам дали условията по чл. 107а КТ важат за работа в общинско предприятие или само за държавната администрация? Също така бих искал да попитам дали компания, регистрирана в чужбина, трябва да бъде декларирана по този член, тъй като тя не фигурира в търговския регистър.

									jj

jj

Отговори (1)    Коментара (1)

											адв.Галина Чанкова

адв.Галина Чанкова

24.07.2017

Отговор: Здравейте!
В член 107А от Кодекса на труда в алинея първа на същия са изброени обстоятелства, които задължават лицето, кандидатстващо за съответна длъжност в държавната администрация да декларира предварително, за да не е в конфликт на интереси.
Това, което е определящо, важно и съществено да знаете при подписването на декларация по този член е там, за където кандидатствате , работещите в учреждение или предприятие да ИМАТ СТАТУТ НА ДЪРЖАВНИ СЛУЖИТЕЛИ.Това е водещото, а не дали било общинско или държавно предприятие.
На вторият Ви въпрос - няма как изначално компания да дава декларации по този член, тъй като всяка една компания е ЮРИДИЧЕСКО ЛИЦЕ, а тази декларация се отнася само за ФИЗИЧЕСКИ ЛИЦА.
Искрено се надявам да съм Ви била полезна и да съм Ви помогнала.
Успех Ви пожелавам!
С уважение,
адв.Чанкова
София, ул. "Три уши", 1, етаж 3, офис 1
телефон 0887 201 222



За контакти

											jj

jj

24.07.2017

Коментар: Здравейте и благодаря за отговора. Разбира се, като казвам "дали компания трябва да бъде декларирана", имам предвид по смисъла на ал. 1, т. 2 от чл. 107а, където става дума, че не може да бъде наето лице, което управлява търговско дружество. Въпросът ми е дали това важи само за търговски дружества, регистрирани в България и в търговския регистър, или не?


За контакти

Популярни въпроси - Правни казуси

Виж всички въпроси

Общински УПИ са право на строеж Здравейте! Върху общински упи с безсрочно опс с площ от 660 кв.м платена е цялата сума за всичките 660 кв.м, но е построена и узаконена с акт за узаконяване... Последен отговор - 14.02.2024 от адв.Галина Чанкова

3 Отговори

Наследяване с втората съпруга на баща ми. Баща ми е сключил брак 3 мес.преди да почине.Има имот придобит преди брака и земеделска земя наследена от неговите родители(моите баба и дядо).Как делим... Последен отговор - 21.01.2024 от адв.Галина Чанкова

2 Отговори

Решение на Общото събрание при етажна собственост Здравейте, случаят е следният : Имам жилище , което е необитаемо целогодишно . Това може да се потвърди с липсата на задължения за ток и вода . С... Последен отговор - 21.01.2024 от адв.Галина Чанкова

2 Отговори

Имам проблем със стар нотариален акт, с който е закупена вила с прилежащата земя... В нотариалния акт от 1940г на наследствения имот, който притежавам е записано следното: 1. Тихомир Владков Спиридонов продава на Кръстан Господинов... Последен отговор - 21.02.2024 от Адвокат Николина Митова

1 Отговори

Вилна сграда с безсрочно отстъпено право на строеж върху общинско УПИ Здравейте! Върху общински упи с безсрочно опс с площ от 660 кв.м платена е цялата сума за всичките 660 кв.м, но е построена и узаконена с акт за узаконяване... Последен отговор - от

0 Отговори
Виж всички въпроси

Задай въпрос!

Колебаете се дали да закупите имот в даден район? Искате да научите каква е реалната стойност на вашия дом? Получете съвет от тези, които знаят! Ceb.bg дава възможност на потребителите да задават въпроси относно покупка, продажба, наем, стопанисване, управление, ремонт и всичко останало около имотите. Питайте и ще получите отговор от експертите в бранша!

Задай въпрос!

Полезни сайтове

  • bgtop.net

    Топ класацията на българските сайтове

Анкета

Имаме ли нужда от закон, който да регламентира дейността на брокерите?
Резултати Архив