Регистрация Забравена парола

home home   Мобилна версия

Обезщетение за земя която се обработва без договорни отношения .

11.10.2012 - Земеделска земя - 1 Отговори     (0)

Здравейте! Разбрахме, че съпругът ми е наследник на земеделски земи от2006г.Отидохме в землището където се намират земите за да извадим необходимите документи за собственост и се оказа,че същите се обработват от арендатори без да има сключени договорни отношения за наем или аренда.Свързахме с тях,а те от своя страна ни обясниха,че съпруга ми има право на обезщетение,което следва да получи от общината на съответното землище тъй като са били преведени средствата там. Въпроса ми е следният:има ли право съпруга ми на такова обезщетение,за кои стопански години се дължи то и какви документи са необходими за получаването му?

									Stoqnowa

Stoqnowa

Отговори (1)   

											адвокат Милена Миткова

адвокат Милена Миткова

13.10.2012

Отговор: Тъй като си позволявам да се усъмня, че е плащано нещо на общината за минали години, бих посъветвала да проверите. :) Обезщетение за ползване можете да търсите за три години назад.


За повече информация: http://mitkovalawyers.com | За контакти

Популярни въпроси - Земеделска земя

Виж всички въпроси

продажба земеделска земя Здравейте,наследници сме на 30 декара поземлен имот :аз,сестра ми и майка ни !Искам да продам моята част.Опитах да разговарям със сестра ми за да стигнем... Последен отговор - 16.09.2018 от адв.Галина Чанкова

2 Отговори

Изплащане на част от рента Имам подписан договор с арендатор за наем на 10 дка земеделска земя, който изтича настоящата година. Аз не поднових договора със стария арендатор, а... Последен отговор - 3.09.2018 от Адвокат Николина Митова

1 Отговори

аренден договор. здравейте, купих земеделска земя на 05.09.2018 с аренден договор сключен през 2015 но влизащ в сила на 01.10.2018. Могали да разваля договора следкато не е влязал в... Последен отговор - 18.09.2018 от Адвокат Николина Митова

1 Отговори

Как да разбера обработва ли се земеделската ми земя? Собственик съм на 12 дка земеделска земя, четвърта категория. Преди няколко години арендаторът ми заплати еднократно рента, но след това представи... Последен отговор - 16.09.2018 от адв.Галина Чанкова

1 Отговори

закупуване на прилежаща площ към сграда - апартамент притежавам апартамента от 07.01.2016 год.но ми искат да заплатя -сума по чл.27а,ал.4 от ЗСПЗЗ/-от10.02.2011-10.01.2016г предходни години правилно ли е това .Как се... Последен отговор - 16.09.2018 от адв.Галина Чанкова

1 Отговори
Виж всички въпроси

Задай въпрос!

Колебаете се дали да закупите имот в даден район? Искате да научите каква е реалната стойност на вашия дом? Получете съвет от тези, които знаят! Ceb.bg дава възможност на потребителите да задават въпроси относно покупка, продажба, наем, стопанисване, управление, ремонт и всичко останало около имотите. Питайте и ще получите отговор от експертите в бранша!

Задай въпрос!

Полезни сайтове

  • bgtop.net

    Топ класацията на българските сайтове

Анкета

Имаме ли нужда от закон, който да регламентира дейността на брокерите?
Резултати Архив