Регистрация Забравена парола

home home   Мобилна версия

Наследство

16.01.2018 - Продажба на имот - 1 Отговори     (0)

Здравейте,децата ми са малолетни наследници на починалия си баща, с когото не сме имали граждански брак.Починалият е бил съдружник в ООД.Преживелия съдружник не уважава правото на наследниците за изплащане на паричната равностойност на дружествените дялове на баща им.Неправомерно продава недвижим имот собственост на фирмата без знанието на наследниците.Въпросът ми е само,чрез съдебно дело ли е възможно да защитя правата на децата си или е възможно оспорване на сделката пред нотариуса, който я е изповядал?Благодаря за отделеното внимание и време.

									Диана Йорданова

Диана Йорданова

Отговори (1)   

											адв. Симеонова

адв. Симеонова

16.01.2018

Отговор: Здравейте, Диана!

За съжаление, новините не са тези, на които се надявахте: единственият вариант за оспорване на сделка с недвижим имот е съдебният.
Това, разбира се, не бива да пречи да проверите как точно нотариусът е изповядал тази сделка, защото това после ще е от значение за колегата, който води делото Ви.
Може да се окаже, че бизнес партнорът на покойния баща на децата Ви е извършил документно престъпление (много е вероятно) и тогава ще трябва да сезирате прокуратурата. Това е добре за Вас, защото тя служебно ще събере доказателствата около сделката, а Вие ще можете да се възползвате. Дори, в случай, че се води процес срещу него, може да искате децата да бъдат конституирани като граждански ищци, и процесът ще бъде безплатен за тях.

Успех Ви пожелавам!

С поздрав: адв. Симеонова
София, ул. "Христо Белчев" 18
тел.0884 94 52 56 или 0898 20 60 91
имейл: advokatsimeonova@yahoo.com



За повече информация: http://exlege.bg | За контакти

Популярни въпроси - Продажба на имот

Виж всички въпроси

продажба на недвижим имот-къща с дворно място Имотът е собственост на гражданка на Шотландия. Имаме нот. заверено безсрочно пълномощно ,декларация по чл.264 нот. заверена през м. април... Последен отговор - 16.01.2019 от Адвокат Николина Митова

3 Отговори

Недвижимо имущество Здравейте!Искам да попитам.Майка ми иска да продаде апартамента.Той е закупен по-време на брак със вторият и съпруг.След което тя се развежда с него и... Последен отговор - 3.02.2019 от адв.Галина Чанкова

2 Отговори

възстановяване на одържавен имот Собственик съм на дворно място с масивна къща в Бояна, София, но през 1964 г. е извършено одържавяване на 150 кв.м от дворното място, като това е станало с акт... Последен отговор - 3.02.2019 от адв.Галина Чанкова

1 Отговори

Продажба имот Здравейте, ЧСИ продава апартамент, по което и.д. взискателят е вписал искова молба и решението е в негова молза (обявява длъжника за собственик на... Последен отговор - 20.01.2019 от адв.Галина Чанкова

1 Отговори

Възбрана на имот Здравейте моят въпрос е следният.След развод с жена ми получих възбрана на нейната част на имота в който живея.Възможно ли е това след като в разводното... Последен отговор - 10.02.2019 от адв. Симеонова

1 Отговори
Виж всички въпроси

Задай въпрос!

Колебаете се дали да закупите имот в даден район? Искате да научите каква е реалната стойност на вашия дом? Получете съвет от тези, които знаят! Ceb.bg дава възможност на потребителите да задават въпроси относно покупка, продажба, наем, стопанисване, управление, ремонт и всичко останало около имотите. Питайте и ще получите отговор от експертите в бранша!

Задай въпрос!

Полезни сайтове

  • bgtop.net

    Топ класацията на българските сайтове

Анкета

Имаме ли нужда от закон, който да регламентира дейността на брокерите?
Резултати Архив