Регистрация Забравена парола

home home   Мобилна версия

наследство

23.12.2017 - Правни казуси - 2 Отговори     (0)

сестра ми има брак от, който няма деца, съпругът и има син от първия си брак, който не е осиновяван от сестра ми, в случай, че сестра ми почине преди мъжа и, въпросът ми е - как се разпределя и наследява нейно имущество, което е наследство от мойте родители ,тоест между, кой се разпределя наследството - съпругът и, мен и как...?

									николай лазаров

николай лазаров Инженер
София

Отговори (2)   

											Елисавета Георгиева

Елисавета Георгиева

23.12.2017

Отговор: Здравейте,
В случай че сестра Ви няма деца, а родителите Ви са починали, то наследници след смъртта й сте Вие и съпругът й. Имуществото наследено от сестрави от общите Ви родители ще се наследи при следното съотношение:
- 1/2 за съпруга й, ако наследството се е открило /сестра Ви е починала/ преди навършването на десет години от сключването на брака,
- 1/2 за братята и сестрите и
или
-2/3 за съпеуга, ако наследството се е открило след навършване на 10 години от сключването на брака
- 1/3 за братята и сестрите.

Поздрави,
адв. Георгиева



За контакти

											адв.Галина Чанкова

адв.Галина Чанкова

25.12.2017

Отговор: Здравейте!
Не сте посочили каква е продължителността на брака на сестра Ви с нейният съпруг. Това е важно да се знае, защото в зависимост от този факт се определя и идеалната част, която получава преживелият съпруг съгласно чл.9 от Закона за наследството.
След като сестра Ви не е осиновявала сина на съпруга си, то тогава той не следва да бъде включван в наследяването.
Ако сестра Ви почине преди своя съпруг и са налице братя и сестри от страна на сестра Ви, то тогава, ако бракът е продължил по-малко от 10 години, преживелият съпруг следва да получи 1/2 идеална част. Ако, бракът е бил над 10 години - тогава следва да получи 2/3 идеални части.
С уважение,
адв.Чанкова
София, ул. Три уши, 1, етаж 3, офис 1
телефон 0887 201 222



За контакти

Популярни въпроси - Правни казуси

Виж всички въпроси

Отлагане на дело Здравейте, Има ли лимит на това, колко пъти може да се отложи едно дело? В случая става въпрос за многократно отлагано дело, защото един от двамата... Последен отговор - 3.10.2021 от адв.Галина Чанкова

3 Отговори

пропуснат срок за узаконяване на лозе по параграф Родителите ми са пропуснали срока за подаване на молба към общината за узаконяване на лозето раздаванаи по параграф. В момента лозето е възтановено на... Последен отговор - 10.10.2021 от адв.Галина Чанкова

2 Отговори

сутерен със статут кафе-търговски обект Здравейте, притежаваме имот, на ниво -1, сутерен, без никакви прозорци, с отделен външен вход. По нотариален акт имотът е Кафе, търговски обект. Така или... Последен отговор - 12.10.2021 от Адвокат Николина Митова

1 Отговори

Образуване на нов УПИ Здравейте!Собственик съм на дял от УПИ,като моят дял е 994 кв.м а другият е500кв.м Лицето на моят дял е 4 м.Имам нотариално заверено споразумение за ползване... Последен отговор - 10.10.2021 от адв.Галина Чанкова

1 Отговори

пропуснат срок за узакаоняване на имот-лозе Пропуснали сме срока за модаване на молба за узаконяване на лозе по параграф 4. Лозето е възтановено на други хора. Имаме къщичка в мястото. Имахме... Последен отговор - от

0 Отговори
Виж всички въпроси

Задай въпрос!

Колебаете се дали да закупите имот в даден район? Искате да научите каква е реалната стойност на вашия дом? Получете съвет от тези, които знаят! Ceb.bg дава възможност на потребителите да задават въпроси относно покупка, продажба, наем, стопанисване, управление, ремонт и всичко останало около имотите. Питайте и ще получите отговор от експертите в бранша!

Задай въпрос!

Полезни сайтове

  • bgtop.net

    Топ класацията на българските сайтове

Анкета

Имаме ли нужда от закон, който да регламентира дейността на брокерите?
Резултати Архив