Регистрация Забравена парола

home home   Мобилна версия

Наследяване на ЕООД

06.12.2017 - Други - 2 Отговори     (0)

Свекървата ми е собственик на ЕООД с капитал в размер 10 000 лева.Дружеството е с неизплатени задължения...Тя е пенсионер .Фирмата не работи ,няма приходи и се подават нулеви данъчни декларации .
1. Ако част от вземанията станат изискуеми от съдия - изпълнител , възможно ли е да и направят запор върху единственият доход пенсията , чийто размер е около 150 лева?
2. При евентуалната смърт на собственика наследник ще бъде синът ми , който е непълнолетен и неговата леля. Как мога да се откажа от фирмата /като пълномощник на детето/ и да го предпазя от наследяването на задължения?

									elena

elena

Отговори (2)   

											Адвокат Николина Митова

Адвокат Николина Митова

06.12.2017

Отговор: На поставените от Вас въпроси:
1. Пенсия, която е в размер до минималната работна заплата, е несеквестируема съгласно чл. 446 от ГПК.
2. Отказ от наследство се извършва с декларация с нотариална заверка на подписа, който се вписва в районния съд. Отказът се извършва след смъртта на наследодателя.



За контакти

											адв. Симеонова

адв. Симеонова

07.12.2017

Отговор: Здравейте! Само една добавка - като непълнолетен, синът Ви по закон следва да приеме наследството по опис. Така че няма опасност за неговото лично имущество. Само внимавайте - да приеме наследството по опис. Има някои ограничения, но те едва ли ще го притесняват на тази възраст.
Останалото е казано от колегата Митова. То важи и ако наследството на свекърва Ви се открие след навършване на пълнолетие на момчето.

Успех Ви пожелавам!
Успех Ви пожелавам!

С поздрав: адв. Симеонова

София, ул. "Христо Белчев" 18
тел.0884 94 52 56 или 0898 20 60 91
имейл: advokatsimeonova@yahoo.com



За повече информация: http://exlege.bg | За контакти

Популярни въпроси - Други

Виж всички въпроси

адресна регистрация Здравейте, постоянният ми адрес е в имот на бивш съпруг, аз живея под наем, наемодателя не е съгласен да ме запише на неговия адрес, нямам никаква... Последен отговор - 8.03.2019 от Адвокат Николина Митова

4 Отговори

държавна собственост здравейте мога ли да ползвам държавна собственост под аренда моля ако е да как става това Последен отговор - 7.02.2019 от Адвокат Николина Митова

1 Отговори

очужден двор около къща имам двор който е държавна собственост мога ли да го ползвам да ремонтирам срутената ограда от двете страни на къщата и т. н. Последен отговор - 24.01.2019 от Адвокат Николина Митова

1 Отговори

Разделяне на двор от съсобственици Съсобственик съм с братовчед ми на двор, в който е неговата къща и моята.Дворът е разделен доброволно, но нямаме документ.Ние просто се споразумяхме.Аз... Последен отговор - 31.03.2019 от адв.Галина Чанкова

1 Отговори

Нерегистрирано МПС в общината (по данък) Здравейте! Нуждая се от актуална информация по следния случай: 2011 година закупих автомобил от град Бургас, смених му рег. табели със софийски... Последен отговор - 25.03.2019 от Адвокат Николина Митова

1 Отговори
Виж всички въпроси

Задай въпрос!

Колебаете се дали да закупите имот в даден район? Искате да научите каква е реалната стойност на вашия дом? Получете съвет от тези, които знаят! Ceb.bg дава възможност на потребителите да задават въпроси относно покупка, продажба, наем, стопанисване, управление, ремонт и всичко останало около имотите. Питайте и ще получите отговор от експертите в бранша!

Задай въпрос!

Полезни сайтове

  • bgtop.net

    Топ класацията на българските сайтове

Анкета

Имаме ли нужда от закон, който да регламентира дейността на брокерите?
Резултати Архив