Регистрация Забравена парола

home home   Мобилна версия

Наследници

12.02.2017 - Правни казуси - 1 Отговори     (0)

Здравейте. Имам питане относно следното: Наследодателят е оставил за свои законни наследници двама племенника и децата на други двама. Пра-племенниците ( техните родители са починали преди наследодателя), имат ли право на наследство в случай на живи племенници които са от по-близка степен?

									Пламена Василева

Пламена Василева

Отговори (1)   

											адв. Симеонова

адв. Симеонова

13.02.2017

Отговор: Здравейте, г-жо Василева!
Отговорът на Вашия въпрос е еднозначен - "Не".
По-близките по степен племенници ще изключат от наследяване по-далечните по степен пра-племенници.
Макар текстът на чл. 8, ал.4 от Закона за наследството да е неясен и да говори освен за "по-близкият по степен" и за "низходящият на по-близък по степен", с Тълкувателно решение на ВКС N: 3 от 30.12.1994 г. по гр.д. N: 3/94 г., ОСГК бе разрешен спорът - наследниците нямат право да замесят наследодателите си, а това ги прави наследници от по-далечна степен, т.е. изключва ги от кръга на наследниците.

С поздрав: адв. Симеонова

София, бул. "Васил Левски" 72
0884 94 52 56
0898 20 60 91
имейл: advokatsimeonova@yahoo.com



За повече информация: http://exlege.bg | За контакти

Популярни въпроси - Правни казуси

Виж всички въпроси

Наследствена земя Съсобственик съм на 3 декара наследствена земя със статут Ливада( в договора е записано кой коя част от земята може да ползва), искам да я заградя и... Последен отговор - 21.09.2018 от Катя

6 Отговори

Стари нотариални актове Здравейте! Имам къща, която от как е построена пет пъти е сменяла собственика си. Освен собствения си нотариален акт аз имам предишните два. Трябва ми... Последен отговор - 16.09.2018 от адв.Галина Чанкова

4 Отговори

Отказ от наследство Здравейте, през 1992 г. с решение на Поземлена комисия държавата възстановява имоти - земи и гори на покойния ми прадядо в провинция, починал през 70-те... Последен отговор - 17.09.2018 от адв.Галина Чанкова

2 Отговори

Помощник на ЧСИ ми взе неправомерно парите Здравейте! Поради стечения на обстоятелствата имам 3 запора от трима ЧСИ. В службата ми всеки месец ми удържат по ведомост сума (за самотен родител с... Последен отговор - 18.09.2018 от Бисер Захариев

2 Отговори

Помощник ЧСИ запорира банковата ми сметка и ми взе неправомерно парите. Упорито... Здравейте! Поради стечения на обстоятелствата имам 3 запора от трима ЧСИ. В службата ми всеки месец ми удържат по ведомост сума (за самотен родител с... Последен отговор - 18.09.2018 от адв. Симеонова

1 Отговори
Виж всички въпроси

Задай въпрос!

Колебаете се дали да закупите имот в даден район? Искате да научите каква е реалната стойност на вашия дом? Получете съвет от тези, които знаят! Ceb.bg дава възможност на потребителите да задават въпроси относно покупка, продажба, наем, стопанисване, управление, ремонт и всичко останало около имотите. Питайте и ще получите отговор от експертите в бранша!

Задай въпрос!

Полезни сайтове

  • bgtop.net

    Топ класацията на българските сайтове

Анкета

Имаме ли нужда от закон, който да регламентира дейността на брокерите?
Резултати Архив